ZIELONA GÓRA:

Gdzie wybrać się z mamą w jej święto? Zielona Góra ma kilka propozycji

Prezent na Dzień Matki? Może zamiast standardowych kwiatów i czekoladek – impreza w mieście? Z okazji święta naszych mam zaplanowano kilka wydarzeń.

„Poetycko-muzyczną laurkę dla Mamy” przygotowała filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Starym Kisielinie. Będzie to występ zespołów „Raculanki”, „Stokrotki” i „Bolero”. Poetyckie umiejętności zaprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27. W programie również słodki poczęstunek. Dzień Matki w pałacu w Starym Kisielinie odbędzie wyjątkowo nie 26, a 25 maja (w sobotę) o godzinie 16:00.

Kilka godzin wcześniej można wpaść do Ogrodu Botanicznego na jogę z podwieczorkiem na trawie. O atrakcjach przygotowanych dla mam mówi Paweł Wysocki, radny miasta i pracownik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Zapraszamy na aktywną zabawę. Będzie można poćwiczyć jogę i pilates, będzie poczęstunek dla wszystkich mam. Oczywiście zapraszamy nie tylko mamy, ale też siostry, ciocie i córki. Możecie zabrać swoich panów, bo to nie jest impreza tylko dla pań. Ogród Botaniczny kwitnie, więc zapraszamy serdecznie. Wszystko będzie odbywać się przy wigwamie, na trawce. Wystarczy wziąć karimatę i wodę.Paweł Wysocki

Joga i pilates oraz poczęstunek w Ogrodzie Botaniczym – w sobotę od 13:00 do 15:30.

A w Planetarium Wenus podarujecie swojej mamie… gwiazdkę z nieba. Prezentem z tej okazji będą również dwa specjalne seanse – „Polaris 2” i „Europa ku gwiazdom”.

„Polaris 2” opowiada historię znanych nam już bohaterów – niedźwiedzia polarnego i pingwina, którzy w tej części będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czym są spadające gwiazdy. Natomiast seans dla nieco starszych dzieci, „Europa ku gwiazdom”, opowiada historię powstania Europejskiego Obserwatorium Południowego.Dariusz Madaj, kierownik Planetarium Wenus

A już po weekendzie na obchody Dnia Matki zaprasza biblioteka Norwida. W sali im. Janusza Koniusza zaśpiewa chór „Moderato”, a z interpretacją wierszy Tadeusz Różewicza z tomu „Matka odchodzi” wystąpią słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To we wtorek, 28 maja o godzinie 16:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: