ZIELONA GÓRA:

Gdzie pozostawimy dziecko? Nie wszystkie placówki protestują

W poniedziałek rozpoczyna się strajk nauczycieli. Część placówek oświatowych w Zielonej Górze będzie mogła zapewnić uczniom zajęcia, choć nie w pełnym wymiarze.

Które szkoły i przedszkola nie będą strajkować i mogą zająć się dziećmi? Mówi Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

Na dzisiaj wiemy na pewno, że nie będzie strajkowała Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna i Miejskie Przedszkole nr 38. W kilku jednostkach dyrektorzy uznali, że ta liczba nauczycieli, którzy zadeklarowali, że nie będą strajkować, będzie wystarczająca na to, żeby drobną opiekę świetlicową zapewnić. To jest Szkoła Podstawowa nr 6, 1, 18, Zespół Edukacyjny w Kisielinie, w Przylepie, Zawadzie i Zespół Szkół Specjalnych.Jarosław Skorulski

Zajęcia świetlicowe będą prowadzone oczywiście dla dzieci, które na co dzień uczęszczają do tych szkół. Skorulski zastrzega jednak, że dane nie są kompletne, ponieważ wszystko rozstrzygnie się w poniedziałek.

Niektóre firmy i instytucje przygotowały się na wypadek strajku. Zapewniają opiekę dzieciom swoich pracowników bądź pozwalają na jednodniową nieobecność w pracy. Dotyczy to np. urzędu miasta.

Pan prezydent miasta wydał zarządzenie, w którym informuje, że jeżeli pracownik urzędu miasta ma dziecko do lat 8, to będzie mógł nie przychodzić tego dnia do pracy, w pierwszym dniu strajku. Są więc możliwości, żeby tę opiekę jakoś zapewnić, aczkolwiek mamy świadomość, że nie będzie to satysfakcjonujące dla wszystkich rodziców.Jarosław Skorulski

W poniedziałek, w południe jest zaplanowana narada z dyrektorami szkół. Będą oni przedstawiać sytuację w prowadzonych przez nich placówkach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: