ZIELONA GÓRA:

Gdzie na weekend? Może helikoptery w Przylepie?

Śmigłowce opanowały lotnisko w Przylepie. Na terenie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej odbywa się bowiem Helicopter World Cup Poland, czyli puchar świata, a więc zawody dla najlepszych z najlepszych.

To nie pierwszy raz, kiedy do Zielonej Góry przybywają najlepsi piloci śmigłowców. W 2015 r. w Przylepie odbyły się mistrzostwa świata. Teraz czas na Puchar Świata, a więc zawody, w których rozgrywane są dwie, najbardziej widowiskowe konkurencje. Rywalizuje 17 ekip. Królują Rosjanie, ale nawet i oni trzymają kciuki za… polskie załogi.

W Przylepie jestem pierwszy raz, ale bardzo mi się podoba. Spodziewam się, że polscy piloci zdobędą tutaj pierwsze miejsce. Maria Muś czy Marcin Szamborski są bardzo dobrymi pilotami. Trzymam za nich kciuki. Alina, uczestniczka zawodów z Rosji

To trzecia edycja Pucharu Świata w tym roku. Podczas pierwszej i drugiej edycji, kolejno w Moskwie i Londynie Polacy walczyli ambitnie o wysokie lokaty.

W Anglii byliśmy na podium, zdobyliśmy złote medale w jednej z dwóch konkurencji i teraz też mamy chrapkę na medale.Jędrzej Wiler, Aeroklub Ziemi Lubuskiej

Dziś i jutro pod gościnnym zielonogórskim niebem loty będzie można obserwować od 10:00 do 19:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X