ZIELONA GÓRA:

Gdy smartfon przestał działać… leć do biblioteki! Tu wszyscy bawią się bez prądu!

Wakacje z Letnią Czytelnią Norwida to nie tylko nauka poprzez zabawę – eksperymenty chemiczne czy programowanie robota. Biblioteka wojewódzka w Zielonej Górze pokazuje też najmłodszym, jak oderwać się od technologii i powrócić do znanych i sprawdzonych gier planszowych.

Gry uczą współpracy w grupie, pobudzają kreatywność dzieci i także w ciekawy sposób przekazują wiedzę. Z pewnością nie jest to więc zmarnowany czas. A poza tym to zabawa wielopokoleniowa.

Podczas gry nawiązują się bezpośrednie kontakty. Nie mamy czasu, żeby się wstydzić – ta spontaniczność też jest dużym atutem. Granie łączy pokolenia – babcię, wnuka, mamę, syna i każdy występuje w trochę innej roli niż na co dzień. Myślę, że jest to bardzo fajne.Agnieszka Aleksandrowicz, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze

W zbiorach biblioteki znajdziemy kilkadziesiąt planszówek o różnym stopniu trudności i dla dzieci w różnym wieku.

Spotkania z „Grami bez prądu” odbywają się w każdy wakacyjny wtorek, aż do 28 sierpnia. W programie atrakcji biblioteka ma również zajęcia w miejskich filiach, takie jak szydełkowanie w filii nr 5 przy ulicy II Armii bądź warsztaty taneczne w gmachu głównym przy al. Wojska Polskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: