SPORT:ZIELONA GÓRA:

Gąszczak mistrzem Europy. Trener: Dyspozycja na… 70 procent!

Do Zielonej Góry powrócił już mistrz Europy w kickboxingu, Rafał Gąszczak. Zawodnik Akademii Sportów Walki Knockout wywalczył w tureckiej Antalyi złoty medal w formule kick light w wadze +94 kg.

Gąszczak tym samym obronił tytuł najlepszego zawodnika na Starym Kontynencie. W Radiu Index dzielił się swoimi wrażeniami po tym sukcesie.

Będąc szczerym, to nie myślałem o niczym innym, jak zwycięstwo. Jeżeli chce się czegoś bardzo mocno, to trzeba sobie to wyobrażać i nie brać innej opcji pod uwagę. Cechą mistrzów jest myślenie tylko o zwycięstwie.

Z sukcesu zawodnika cieszy się również trener Tomasz Pasek, który podkreśla, że tytuł jest tym cenniejszy, że rodził się w bólach. Gąszczaka w ostatnim czasie zmagał się m.in. z koronawirusem.

W tym roku tak wyszło, że pojechał w formie na 70 procent możliwości. Tym bardziej cieszy złoty medal. Rafał myśli tylko o zwycięstwie, ale to zawodnik, który wyciągnął z siebie najlepsze cechy, a nie myślał o tym, czego mu brakuje. Zrobił to świetnie, wszystkie trzy pojedynki wygrał na punkty.

Drugi z reprezentantów Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra, Michał Niemiero w swoim debiucie w tego typu imprezie zakończył zmagania na walce ćwierćfinałowej, którą przegrał w ostatnich sekundach. Więcej o zmaganiach w Turcji w całej rozmowie, która do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X