ZIELONA GÓRA:

Od fundamentów po firanki – w Drzonkowie stworzysz wymarzony dom!

Pomogą wystawcy na Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz

Weekend w Drzonkowie pod znakiem budownictwa i wyposażenia. Firmy, które działają w tej branży, będą prezentować się na targach. Można przyjść z pomysłem na własny dom, jak również po to, by zorientować się, co w budownictwie i projektowaniu wnętrz jest modne czy opłacalne.

Dwudzieste szóste z kolei Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz zdominują polskie przedsiębiorstwa. Wyjątkiem będzie producent mebli z Niemiec. Ogółem zaprezentuje się ponad 100 wystawców, z czego 25 – po raz pierwszy. Co zobaczymy w trakcie wydarzenia? Ujawnia Wanda Świdzińska.

Będą dwa pokazy. Będzie specjalna maszyna, która cyklinuje podłogi, ale robi to w taki sposób, że nie zostawia gładkiej powierzchni. Na przykład w jakimś starym zamku czy dworku podłoga odzyskuje blask, niemniej jednak nic nie traci ze swojej starości. I drugi pokaz – pani, która jest właścicielką zakładu “Polka Decor” pokaże, jak maluje się meble z duszą. Będzie tłumaczyła, jak odnowić starą komodę, żeby stanowiła piękną dekorację do domu.Wanda Świdzińska, kierownik biura Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz

Wystawcy wezmą też udział w konkursach, jakie przygotowali organizatorzy. Wybrany zostanie m.in. produkt targów i najlepszy produkt budowlany lubuskich firm. Własny laur wręczy też Tomasz Pągowski, projektant wnętrz i mebli znany z telewizyjnego programu “Bitwa o dom”. Gościem targów w Drzonkowie będzie po raz pierwszy.

Własnym okiem oceni zaaranżowane stoiska wystawców i następnie wręczy nagrodę w postaci statuetki ze swoim autografem. Plus dwa wyróżnienia, bo wystawcy rzeczywiście starają się zaaranżować swoje stoiska wyjątkowo pięknie i ciekawie.Wanda Świdzińska

Oprócz tego Tomasz Pągowski, z pomocą firm obecnych na wystawie, wykona ekspresową aranżację salonu. Na zaprojektowanie wnętrza będzie mieć cztery godziny.

Targi wspiera Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Pomaga znaleźć firmy z branży budowlanej, które mogą skorzystać z takiej formy promocji. Dyrektor zielonogórskiego biura OPZL, Jarosław Nieradka, podkreślił, że rynek mieszkaniowy w Lubuskiem rozwija się dynamicznie.

Widać to chociażby po liczbie oddawanych mieszkań w Zielonej Górze przez ostatnie 2, 3 lata. Ale także wśród inwestorów indywidualnych, którzy budują własne domy. My z kolei, jako Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, chcielibyśmy dotrzeć do wystawców z bardzo ciekawym produktem – Lubuskimi Bonami Rozwojowymi. Jest to nasz projekt, w którym możemy dofinansować szkolenia czy doradztwo dla firm w zakresie chociażby podnoszenia kwalifikacji pracowników. Wykwalifikowany pracownik to dziś największa potrzeba, zwłaszcza w branży budowlanej, bo są tu ogromne niedobory.Jarosław Nieradka

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz odbędą się od 9 do 11 marca w hali tenisowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. Więcej informacji na stronie Lubuskiego Centrum Targowego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: