ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Frątczak: mecz z Wrocławiem najważniejszy od lat

Jako jedyni mają odjechane wszystkie dotychczasowe spotkania, ale w nich ponieśli aż pięć porażek, najwięcej z grona ekstraligowców. Marwis.pl Falubaz, z zaledwie jednym zwycięstwem, po ostatniej kolejce znalazł się na ostatnim miejscu w PGE Ekstralidze.

Zielonogórzanie w minioną sobotę przegrali w Lesznie z Fogo Unią. Tego samego dnia remis w rywalizacji z Motorem Lublin wyszarpali grudziądzanie. Zdaniem Jacka Frątczaka, to nie GKM jest obecnie największym rywalem Falubazu w walce o pozostanie w elicie.

Zastanówmy się, czy aby na pewno GKM Grudziądz jest tym największym rywalem, bo ja zaczynam mieć pewne wątpliwości. W korespondencyjnym pojedynku GKM ma największy bilans dużych punktów. Zwycięstwo z Wrocławiem i wygranie jednego dużego punktu z Motorem Lublin, co zielonogórzanom się nie udało. To kluczowy kapitał w walce o utrzymanie.

Zdaniem byłego menedżera, a obecnie żużlowego eksperta mecz z Betardem Spartą urośnie dla Falubazu do miana najważniejszego meczu w ostatnich latach w Zielonej Górze.

Albo się te drzwi do utrzymania otworzą, albo będą się coraz szczelniej zamykać. W GKM-e dokonano zmiany, ruchu wewnętrznego, doszedł jeden zawodnik i mieliśmy obraz innej drużyny, bardzo pozytywny, w stosunku do tego, który był prezentowany wcześniej. Grudziądzanie mają mecze z Toruniem i Zieloną Górą u siebie. Są naprawdę z tej trójki w najbardziej uprzywilejowanej sytuacji. Mecz z Wrocławiem będzie na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat jednym z najważniejszych spotkań. Trzeba po prostu wygrać ten mecz.

Mecz Falubazu ze Spartą w kolejną niedzielę, 30 maja. Dziś zielonogórski klub rozpoczął sprzedaż biletów na to spotkanie.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: