KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Nie tylko na five o’clock i herbatę. BWA zaprasza na „Kawę za nic”

Popołudniowe spotkania przy kawie lub herbacie to okazja do rozmów. W Zielonej Górze towarzyskie pogawędki są też bliskie artystom. Przed Biurem Wystaw Artystycznych trwa akcja „Kawa za nic”.

Jest to element cyklu „Trawnik BWA”, który zbliża ludzi sztuki oraz mieszkańców miasta. Za darmo można napić się kawy, herbaty albo lemoniady. Pomysłodawczynią jest Monika Augustyniak – zielonogórzanka na co dzień mieszkająca w Colchester.

Pomysł jest taką wypadkową różnych innych akcji, które miałam okazję obserwować za granicą. Trochę tę akcję przystosowałam do polskich realiów, urozmaiciłam. Przyniosłam trochę gazet, książek. Generalnie takie akcje są spotykane za granicą, więc pomyślałam, że fajnie by było zaprosić przechodniów, żeby również spróbowali kawy, którą notabene przywiozłam z Anglii. Goście bardzo sobie chwalą naszą kawę, choć nie jest ona z wysokiej półki. To mnie bardzo cieszy, bo kawa jest tak naprawdę pretekstem.Monika Augustyniak

M. Augustyniak przyznaje, że mieszkańcy są bardzo otwarci na tę ideę. Dyskutują przy kawie i herbacie, pytają też o życie w Anglii. Tematem i inspiracją do rozmowy jest wszystko, również przeczytany tekst w gazecie. Potwierdza to także Wanda Rutkowska.

Fajna sprawa. Przychodzą ludzie, czytają gazety, spotykają się ze znajomymi. Widać, kto przechodzi, kiwnąć ręką, zaprosić do stolika. Myślę, że sprawa jest warta kontynuacji. Nawet stoją kredki, choć one są dla dzieci. Ale jeśli masz książeczki antystresowe, możesz wziąć kredki i uspokajasz się tutaj. Dziewczyny, które to organizują, miały świetny pomysł, no i trzeba przyklasnąć Wojtkowi Kozłowskiemu (dyrektorowi BWA – przyp. red.), że tę przestrzeń, która nie jest zbyt duża, jakoś wykorzystałmówi Wanda Rutkowska.

Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na „Kawę za nic” – słowo zachęty od organizatorki:

Chciałabym zaprosić wszystkich, którzy jeszcze u nas nie byli. Niestety nie mamy żadnej wystawy w tym momencie, ale jest tutaj zawsze cień, można posiedzieć przy fontannie. Jest tu bardzo niezobowiązująca atmosfera. Jeśli przechodzą Państwo w pobliżu BWA, zapraszam.Monika Augustyniak

Angielska kawa, herbata i miejskie towarzystwo czeka na was codziennie do soboty, 12 sierpnia. Stoisko będzie działać w godzinach 12:30-16:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: