UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Filozofia to nie tylko bujanie w obłokach. To też coaching w biznesie

Dziś ostatni koncertowy dzień Winogrania. A to oznacza także ostatnie audycje w ramach „UZetobrania”. W sobotę gościliśmy w naszym studiu wykładowczynie z Instytutu Filozofii. I choć kierunek ten większości z nas kojarzy się  z bujaniem w obłokach, to nic bardziej mylnego.

Przedstawicielki Instytutu Filozofii UZ zwróciły naszą uwagę między innymi na specjalizację coachingu w biznesie. Tworzy to dość ciekawą konfigurację w połączeniu z filozofią. Tłumaczy dr Barbara Czardybon.

Najpierw trzeba dojść do refleksji, że w filozofii istnieje zbiór uniwersalnych narzędzi. W co można “kliknąć” i wykorzystać w życiu. W kontekście człowieka współczesnego. I to się przyczyniło do tego, że taka idea się zrodziła. 

Ciekawostką jest też oferta 40+, czyli do osób aktywnych zawodowych. Mówi dr Justyna Kroczak.

To 40+ to taki symbol, który ma w sobie propozycje dla osób pracujących. Zajęcia zaczynają się od godziny 16. Także można skończyć pracę i przyjść na uczelnię. Posłuchać wywiadów, podyskutować na ćwiczeniach. Lata ubiegłe pokazują, że cieszy się to zainteresowaniem. 

Pełną ofertę edukacyjną Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym na kierunkach filozoficznych,  znajdziecie na stronie naszej uczelni.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: