ZIELONA GÓRA:

Filharmonia Zielona Góra z nowym życiem

Filharmonia Zielona Góra  – jedna z kulturalnych pereł naszego miasta – już niebawem będzie prawdziwą, odnowioną wizytówką Zielonej Góry.

Tak jak już informowaliśmy ta placówka stanie się perełką kulturalną. Powód? Duże inwestycje, które i środki, które płyną zarówno z miejskiej jak i samorządowej kasy.  – Filharmonia wypięknieje zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz budynku – mówił w programie “Region Południe” wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki:

Filharmonia Zielona Góra to jest przykład dobrej współpracy samorządu z miastem. Miasto wyremontowało otoczenie całej filharmonii, można grać koncerty w plenerach. Wymagane było wsparcie i remont samego wejścia. Niebawem od samego wejścia każdy mieszkaniec zobaczy tę różnicę. Poza tym wymieniamy klimatyzację. 

Koszt wymiany całej klimatyzacji opiewa na kwotę trzech milionów złotych. W całym województwie lubuskim na inwestycje w kulturę samorząd przeznaczył kwotę 80 milionów złotych. Dodajmy, że program “Region Południe” w każdy poniedziałek o godzinie 12.30 w Radiu Index.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: