ZIELONA GÓRA:

Festyn w Przylepie zacznie się aktorsko. Scenę przejmą dzieci!

Zielonogórzanie znają go ze spektaklu „Mayday” w Lubuskim Teatrze czy z Orszaku Trzech Króli. Sławomir Krzywiźniak, szef studia teatralnego „Guliwer” przygotował także przedstawienie z okazji Dnia Dziecka.

Atrakcją festynu lotniczego w Przylepie będzie spektakl „Niech żyją dzieci!”. Mali aktorzy zagrają w nim dla wszystkich najmłodszych zielonogórzan. Pomysłodawca uważa jednak, że treść przedstawienia będzie też bardzo pouczająca dla osób dorosłych.

Jest to opowieść teatralna o tym, że małe dziecko może „naprawić” dorosłego, może obudzić go do pozytywnych działań. Fajna rzecz z przesłaniem, w której naprawdę grają małe dzieci. Dzięki temu, że nawiązałem kontakt z zielonogórskim oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Mam też możliwość pracy z dzieciakami ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze, a ściślej z klasą pani Kasi Fijałkowskiej.Sławomir Krzywiźniak, studio teatralne „Guliwer”

Mali artyści uczą się w ten sposób skupienia, organizacji i dykcji, a swoje role odgrywają z wielkim zaangażowaniem.

Widzę z próby na próbę, że niektóre dzieciaki mnie zaskakują. Wchodząc na scenę, wiedzą, co mówią, dlaczego mówią i w którym momencie. Dla mnie najważniejsze jest też to, że przez tę pracę wiedzą, że należy głośno i wyraźnie mówić.Sławomir Krzywiźniak

Spektakl „Niech żyją dzieci!” obejrzymy 2 czerwca o godzinie 12:00.

Sławomir Krzywiźniak

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X