ZIELONA GÓRA:

Farba, pędzel i do boju! Pogromcy Bazgrołów na ulicy Lisowskiego

Narzędzia do malowania to ich broń w walce o czystą Zieloną Górę. Pogromcy Bazgrołów znów ruszyli do akcji. Odmalowali kamienice i przejście między ulicą Lisowskiego a Starym Rynkiem.

W likwidacji szpecących malunków pomagali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektronik”.

Uważam, że to jest bardzo dobre przedsięwzięcie. Możemy odnowić Zieloną Górę, oczyścić ze wszystkich bazgrołów i efektów wandalizmu. Powinno się zachęcać do tego młodzież. Dzięki wychodzeniu na dwór i pokazywaniu, że trzeba zapobiegać takiemu typowi wandalizmu.Jakub Jersz, uczeń „Elektronika”

Nie jest to pierwszy raz, gdy młodzież z „Elektronika” odmalowała pobazgrane budynki. Wcześniej uczniowie usuwali np. bohomazy na alei Niepodległości.

To jest czwarta albo nawet piąta akcja, w której nasza szkoła bierze udział. Tradycyjnie uczniowie wspierają pana Pawła (Wysockiego – przyp. red.) i Pogromców Bazgrołów. Jak widać, przynosi to skutki. Nasza szkoła też chciała dołożyć jakąś małą cegiełkę do całości, stąd nasz udział w kolejnej akcji Pogromców Bazgrołów.Piotr Bronicki, nauczyciel w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektronik”

Na miejscu pojawił się też inicjator działań przeciw bazgrołom w Zielonej Górze – Paweł Wysocki. Wspomniał, że na odnowie kamienic przy Lisowskiego się nie skończy.

Zapraszam w przyszły piątek (12 października) o godzinie 12:00. Teraz wychodzimy do Parku Piastowskiego. Tam jest szalet miejski przed amfiteatrem, strasznie pobazgrany, strasznie brzydkie napisy. Będziemy go odmalowywać oraz zmyjemy bazgroły z elementów placu zabaw w Parku Piastowskim.Paweł Wysocki

O kolejnych akcjach Pogromców Bazgrołów można na bieżąco dowiadywać się z Facebooka.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: