SPORT:ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Falubaz przed Spartą: Postawią “kropkę nad i”?

Żużlowcy RM Solar Falubazu Zielona Góra już w niedzielę zmierzą się z Betardem Spartą Wrocław. Będzie to spotkanie 11. kolejki PGE Ekstraligi.

Przypomnijmy, nasz zespól jest bardzo blisko awansu do fazy play-off i walki o medale. Zielonogórzanie zajmują drugie miejsce mając na koncie 17 punktów. Sparta w tej chwili jest piąta.  – Jesteśmy w dobrej formie – uważa jeden z liderów Falubazu Martin Vaculik:

Naprawdę prezentujemy dobrą dyspozycję. Zespól jest wyrównany, swoje punkty dokładają juniorzy. To jest klucz do wygrywania. Zawsze mówiłem, ze 7 razy 7 daje 49. Dużo ze sobą rozmawiamy i pomagamy i to przynosi efekty. 

– Falubaz jest blisko play-offów, ale musi postawić kropkę nad i – uważa trener Piotr Zyto:

Trzeba postawić “kropkę nad i”, by być pewnym. a przecież różne są historie. Z wyjazdów mamy dużo punktów w tym sezonie więc cieszymy się, że tak jest. Wciąż będziemy walczyć. 

Były żużlowiec Falubazu obecnie ekspert telewizyjny Piotr Świderski zwraca uwagę na atut w postaci zielonogórskiego toru:

W ostatnich meczach po 4. wyścigu było już 17:7, to jest piorunujący początek. To jest ważne. To znaczy, że jest praca toromistrza, trenera i zawodników. Falubaz jest mocny. 

Mecz Falubazu ze Spartą Wrocław w niedzielę o 19

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: