PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Falubaz Cup 2021 w Drzonkowie zakończony

To był bogaty piłkarsko weekend dla Akademii Piłkarskiej Falubaz. W hali tenisowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się już 11. Edycja Falubaz Cup.

Sobota rozpoczęła się od turnieju dla najmłodszych, a więc urodzonych nie wcześniej, niż w 2016 roku. Tu nie liczyły się  wyniki, a chodziło wyłącznie o radość i zdrowy ruch z piłką przy nodze. I tego oczywiście nie zabrakło, czego dowodziły liczne uśmiechy na twarzach dzieci, które w nagrodę otrzymały medale i mikołajkowy upominek Akademii.

Po maluchach zawodnicy wszystkich lokalizacji APF z rocznika 2015 zostali podzieleni na 12 zespołów oraz dwie grupy i tak rozpoczęła się rywalizacja o pierwsze tego dnia puchary i wyróżnienia indywidualne. Finalnie podium utworzyły ekipy: 3 m. – ZG Pomorskie/Sulechów, 2 m. – Szprotawa/Żagań, 1 m. – Babimost/Kargowa. A indywidualnie nagrodzeni zostali: Natan Rybak – najlepszy strzelec (Szprotawa), Nikodem Rabiega – najlepszy zawodnik (Babimost)  i Julian Szturo – najlepszy bramkarz (Krosno Odrz.).

Turniej wieczorny, czyli grę rocznika 2014  wygrała połączona ekipa lokalizacji Świebodzina i Łagowa. Dalej na pudle uplasował się zespół Krosno Odrz./Kargowa/Babimost, a na najniższym jego stopniu Zielona Góra Pomorskie/Sulechów/Szprotawa. Wyróżnieni indywidualnie to: Bartosz Klekiel (ZG Botaniczna) – najlepszy bramkarz; Antoni Kozubal (Babimost) – najlepszy strzelec; Eliza Nocoń (Krosno Odrz.) – najlepszy zawodnik turnieju.

W niedzielę odbyły się kolejne dwa turnieje. Najpierw rywalizował rocznik 2013, w którym najlepsi okazali się: 1. m. Zielona Góra Botaniczna, 2. m. Nowa Sól/ZG Podgórna i 3. m. APF Ladies II (a 4 m. APF Ladies I). Indywidualnie nagrodziliśmy: wyróżnienie – Nina Mazurek; najlepszy bramkarz Kajetan Wiewiórowski (Krosno Odrz.); najlepszy zawodnik – Szymon Wasiewicz (ZG Podgórna).

Z kolei na zamknięcie weekendu najpierw zobaczyliśmy występ Cheerleaders Wataha Zielona Góra Junior, a następnie poznaliśmy rozstrzygnięcie gry rocznika 2012, który zdominowały lokalizacje zielonogórskie. Czołówka wygląda tu następująco: 1 m. – Zielona Góra Zachód I, 2 m. – Zielona Góra Podgórna I, 3 m. – Zielona Góra Zachód II. A do tego: najlepszy bramkarz Piotr Kamień z ZG Zachód i najlepszy zawodnik Bartosz Grabowski z ZG Podgórna.

Za tydzień w Nowej Soli w hali Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” gra o puchary w najstarszych kategoriach wiekowych – roczników 2011 w turnieju przedpołudniowym i 2009/10 w popołudniowym.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: