PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Falubaz Cup 2020 odbędzie się mimo pandemii

Już w najbliższą sobotę w Nowej Soli na dwóch halach sportowych odbędzie się kilka turniejów tegorocznej edycji piłkarskiego turnieju Falubaz Cup. – Z powodu epidemicznych obostrzeń tym razem będzie mniej atrakcji, ale to, co najważniejsze, czyli sportowa rywalizacja dzieci, będzie miała miejsce tak jak zawsze – zapowiada szef Akademii Piłkarskiej Falubaz Damian Stopa.

Falubaz Cup zwykle odbywał się w terminie bliższym 6 grudnia, a do jego rozegrania potrzeba było dwóch, a z turniejem międzyklubowym trzech weekendów. Z oczywistych przyczyn tym razem z wielu atrakcji dodatkowych trzeba było zrezygnować, a więc nie tylko na salach zabraknie dopingujących swoje dzieci rodziców, ale i nie będzie otwartej zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci oraz występów artystycznych między turniejami.

To, czego natomiast nie zabraknie, to element najważniejszy, a mowa oczywiście o sportowych, piłkarskich emocjach, a w tym: rywalizacji, gradu bramek i szalonych akcji w wykonaniu setek młodych adeptów piłki nożnej, okrzyków radości po golach, pewnie i łez po przegranych finałach, a na koniec nagród dla wszystkich, pucharów dla najlepszych zespołów i statuetek za wyróżnienia indywidualne.Falubaz Cup to turniej o niemalejącej renomie i w dalszym ciągu największa tego typu impreza w naszym województwie. Zagramy na dwóch salach w Nowej Soli oraz jak zawsze na hali tenisowej na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.Damian Stopa, prezes APF

W podziale na kilka roczników do gry ruszą chłopcy i dziewczęta z całego województwa i wszystkich ponad 20 lokalizacji Falubazu. Będą to m.in. zawodnicy z Zielonej Góry, Nowej Soli, Krosna Odrzańskiego, Żagania, Szprotawy, Gubina, Nowego Miasteczka, Kargowej, Świebodzina czy Sulechowa.

Pierwszy gwizdek w sobotę 21 listopada w Nowej Soli rozbrzmi o godzinie 9.00 na hali „Elektryka”, natomiast godzinę później rozpocznie się też turniej na hali Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Botanicznej. Tydzień później (28.11) dwa najmłodsze roczniki zagrają w Drzonkowie.

Patronami FC2020 są: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak, Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski, Lubuski Związek Piłki Nożnej na czele z jego prezesem Robertem Skowronem. Partnerami natomiast: firmy Falubaz Polska i Toyota Zielona Góra oraz WOSiR Drzonków.

Patronatem medialnym FC2020 objęli: TVP3 Gorzów Wlkp., Radio Eska, wZielonej.pl, Tygodnik Krąg i Tygodnik Regionalna.

Harmonogram Falubaz Cup 2020

sobota 21.11

Hala CKZiU „Elektryk”

9.00 – rocznik 2012

13.20 – rocznik 2013

17.00 – rocznik 2010/11

Hala SP 3 przy ul. Botanicznej

10.00 – rocznik 2008/09

sobota 28.11

Hala tenisowa WOSiR Drzonków

9.30 – rocznik 2014

13.00 – rocznik 2015 i młodsi

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X