ZIELONA GÓRA:

Elektryczne hulajnogi są w modzie. Jak jeździć nimi bezpiecznie?

Gdy wiosna trwa już w najlepsze, wiele osób wyciąga rower lub rolki, by zażyć nieco ruchu. Dużą popularnością cieszą się ostatnio także hulajnogi, szczególnie te elektryczne. To efektowny gadżet, jednak przy korzystaniu z niego najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo.

Osoby, które jeżdżą na hulajnogach, są traktowane jak piesi. Nie mogą poruszać się po jezdni ani ścieżkach rowerowych. Niedozwolone jest również rozpędzanie się na hulajnodze.

Z całą pewnością jest to bardzo niebezpieczne. To są „zabawki” z twardych tworzyw albo z metali. Nawet jeśli rozwiną prędkość tylko 5 czy 10 kilometrów na godzinę, w styczności z pieszym potrafią zrobić krzywdę.asp. szt. Andrzej Gramatyka, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Jak dodaje funkcjonariusz, nie ma, przynajmniej na razie, regulacji prawnych dotyczących użytkowników hulajnóg.

Możemy tylko prosić, apelować do wszystkich użytkowników dróg, żeby wspólnie na siebie uważali. Ale przede wszystkim apelowali do tych, którzy poruszają się szybciej i tym niebezpiecznym narzędziem, jakim potrafi być hulajnoga.asp. szt. Andrzej Gramatyka

Hulajnogami możemy jeździć również po deptaku. Tam jednak musimy zachować szczególną ostrożność i zwrócić większą uwagę na pieszych, których w pogodne dni nie brakuje.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X