ZIELONA GÓRA:

Ekstremalny bieg po deptaku? Przeszkody sprawią, że tak!

8 ekstremalnych przeszkód na dystansie 400 metrów – tak będzie w lipcu na zielonogórskiej starówce. Między ratuszem, a pomnikiem Bachusa będą rywalizować miłośnicy biegów z przeszkodami.

Jednym z inicjatorów i pomysłodawców imprezy jest Rafał Kasza. Przedsiębiorca, od niedawna radny i zapalony miłośnik biegania na ekstremalnych trasach, gdzie na zawodników czekają rozmaite niespodzianki. Teraz pojawią się na deptaku.

Tak naprawdę, ludzie w dzisiejszych czasach potrzebują show, igrzysk. Myślę, że to jest taka odpowiedź na te potrzeby. To również element ożywienia starówki. Środek wakacji nie jest przypadkowym terminem, będzie ciepło, będą ogródki, dużo ludzi będzie w centrum. Ludzie będą mogli to obejrzeć, ale stać się również uczestnikami tych atrakcji.Rafał Kasza, radny Zielonej Razem

Zielonogórski weekend pełen sportu odbędzie się 27 i 28 lipca. Przeszkody przygotuje Husaria Race Team, z którą miasto podpisało umowę na organizację imprezy.

Zrealizują i pomogą nam w tym, żeby to było bezpieczne i profesjonalne. Aby dzieciaki mogły również skorzystać i spróbować specjalnego toru, który będzie tylko dla nich. Deptak i cała starówka jest odpowiednim i ciekawym miejscem, żeby to zrealizować.Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

Bo impreza będzie organizowana z myślą o tych, którzy już biegają z przeszkodami, jak również tych, którzy dopiero zamierzają się zmierzyć z ekstremalną rywalizacją. Dla tych drugich Husaria Race Team będzie od maja organizować cykliczne treningi biegowe i przeszkodowe. A jakie przeszkody będą czekać na uczestników na deptaku?

Przeszkody będą na poziomie europejskim. Jesteśmy na etapie ich konstruowania. Będą przeróżne – multiringi, lowringi, rampa do wyskakiwania. Wszystkie będą dopasowane tak, żeby były widowiskowe i przepustowe. Zawodnicy nie mogą się zakorkować na trasie.Piotr Zabiegaj, Husaria Race Team

Organizatorzy szacują, że na starcie pojawi się ok/ 300 mężczyzn i 150 kobiet. Będzie też rywalizacja dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

Przeszkody będą rozmieszczone na trasie, która będzie wiodła dookoła ratusza i dalej do pomnika Bachusa. Najlepsi zmierzą się z zawodnikami odnoszącymi sukcesy na arenie międzynarodowej w tzw. eliminatorach OCR, czyli ekstremalnych biegach z przeszkodami.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: