AUDYCJE 96 FM:KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Dźwiękowa podróż w buddyjski świat [NORWID MOVIE]

W piątek, 30 października Lubuskie Laboratorium Książki „GREEN BOOK” zabierze nas w świat dźwięków natury. Koncert poprowadzi Magdalena Pytkowska z Dusza w Ciele – Terapia, Ciało, Wibracje, Rozwój. Pełne harmonii muzyczne tony mis tybetańskich i gongów pozwolą usłyszeć dźwięki natury, które zostały zagłuszone przez cywilizacyjny hałas.

Pani Magdalena zajmuje się terapią dźwiękową. Wibrujące tony mis i gongów, które często nazywane są tybetańskimi, przenoszą słuchaczy w stan relaksu, odprężenia i medytacji, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Misy, które aktualnie docierają na zachód Europy, i te misy którymi ja się posługuję, one są głównie produkowane w Indiach i Nepalu. Moje misy, na których gram nazwałabym bardziej misami terapeutycznymi niż tybetańskimi (chociaż też są produkowane w Azji). One są strojone w specjalny sposób, który ma na celu harmonizowanie organizmu ludzkiego na każdym poziomie fizycznym i fizjologicznym.

Mamy dla Was próbkę koncertu mis terapeutycznych w wykonaniu Magdaleny Pytkowskiej. Gwarantujemy, że w pełni się wyluzujecie, ale uważajcie żeby nie zasnąć np. w pracy lub samochodzie.

Książką przewodnią spotkania będzie pozycja “Kultura dźwięku. Teksty o muzyce nowoczesnej” red. Christoph Cox i Daniel Warner.

Biblioteka „Norwid” od kilku tygodni realizuje projekt pod nazwą EKOlogika, dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wybrane agendy zielonogórskiej książnicy “grają w zielone” i proponują wszystkim czytelnikom spotkania autorskie i warsztaty online. Młodzi czytelnicy i dorośli będą mieli okazję posłuchać, w jaki sposób można zmienić swoje codzienne nawyki, żeby być aktywnym, zdrowym i modnym. Bycie EKO to świadomy wybór stylu życia w zgodzie z naturą.

Transmisje dostępne są w sieci na fanpage projektu: https://www.facebook.com/ekologikaprojekt

W najnowszym odcinku „NORWID MOVIE” posłuchacie jeszcze o innych wydarzeniach w LLK GREEN BOOK. Między innymi o spotkaniu z Zofią Stanecką, autorką popularnych książek dla dzieci o Basi (online 2 listopada, godz. 15:00), oraz Aleksandrą Majsnerowską, dietetyczką kliniczną (FoodMed Centrum) – online 9 listopada, godz. 18:00.

Szczegóły spotkań na stronie WiMBP im. C. Norwida – EKOlogika

mat.prasowe

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: