AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Dziś derby ze Stalą Gorzów! Transmisja wideo u nas

Zielonogórsko-gorzowskiej konfrontacji o stawkę w tym roku w żużlu nie było, a w piłce ręcznej będzie i to już dziś. O 18:00 w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana zamelduje się gorzowska Stal. PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie chciał sprawić niespodziankę.

Niespodziankę, bo akademicy grają w I lidze, gorzowianie występują szczebel wyżej, w lidze centralnej. I to ekipa Oskara Serpiny będzie faworytem. Zielonogórzanie, którzy w miniony weekend ulegli Siódemce-Miedzi Legnica w lidze do meczu przystępują z marszu. Mówi trener Ireneusz Łuczak.

Nie ma czasu na odbycie treningu przed meczem, bo w sobotę mamy już kolejny mecz ligowy. Chcemy zaprezentować się jak najlepiej i powalczyć o zwycięstwo. Musimy zagrać dużo spokojniej, uważniej i rozważniej. Błędy zawsze się pojawiają, ale chodzi o to, żeby nie było ich w takiej ilości jak ostatnio.

Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim to kolejna dobra okazja, by sprawdzić się z wyżej notowanym rywalem. Mówi Jakub Jaszczuk, gracz akademików.

Na pewno będziemy chcieli wygrać, ale priorytetem dla nas jest liga. Mecz ze Stalą, która gra ligę wyżej jest fajną okazją, by sprawić niespodziankę i awansować dalej. Mocne strony rywali to dobra gra w obronie i szybka kontra. 

Rok temu ze zwycięstwa w Zielonej Górze cieszyli się gorzowianie. Jak będzie dziś? Początek o 18:00. Transmisja do zobaczenia na wZielonej.pl i na naszym Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X