ZIELONA GÓRA:

Dziennikarze na celowniku?

Dominiki Wielowieyskiej nie trzeba specjalnie przedstawiać. Dziennikarka, od wielu lat związana z Gazetą Wyborczą. Jest także prezenterką Radia TOK FM. Dzisiaj gościła w Piekarni Cichej Kobiety. Było o mediach, polityce i dziennikarskiej rzetelności.

 

Idealny moment na dyskusję o mediach. Do kin wszedł właśnie najnowszy film Stevena Spielberga Czwarta władza, który opowiada o konflikcie pomiędzy dziennikarzami a rządem w USA.
Jesteśmy w Polsce. Jak u nas wygląda kondycja mediów? Podczas spotkania zorganizowanego przez Klub Tygodnika Powszechnego, który prężnie działa w naszym mieście, Dominika Wielowiejska mówiła – między innymi o tym – co w dzisiejszych mediach może być groźne.

Dominika Wielowieyska

W pierwszej części spotkania prowadzonej przez Konrada Stanglewicza zielonogórzanie mogli usłyszeć o związkach łączących media z polityką. Później przyszedł czas na pytania publiczności. Było sporo emocji i wiele krytycznych uwag na temat kondycji mediów publicznych, jak również niektórych zielonogórskich. Padły też pytania o to, gdzie leży granica zaangażowania dziennikarzy.

Dominika Wielowieyska

Na spotkaniu można było spotkać  znanych zielonogórzan – rzecznik prasową Nowoczesnej w naszym regionie czy przewodniczącego sejmiku naszego województwa. Jakie wrażenia mieli po spotkaniu? Czy również uważają, że to ciężki czas dla mediów?

Czesław Fiedorowicz

Aleksandra Mrozek

Na koniec zapytałam Dominikę Wielowieyską, jak ocenia młodych dziennikarzy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie mediów i polityki.

Dominika Wielowieyska

Jedni są do tego zawodu po prostu stworzeni, inni nie. Jedno jest pewne dobrym nie staje się człowiek po studiach dziennikarskich. Jaka więc dla młodych rada od mistrzyni?

Dominika Wielowieyska

Warto przypominać sobie słowa Françoisa Régisa Hutinem’a z Ouest-France. Chodzi o to, by mówić, nie szkodząc, pokazywać, nie szokując i informować, nie urażając. Można też dodać, że każdego dziennikarza broni zawsze jakość jego tekstów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: