ZIELONA GÓRA:

Dziennikarka Radia Index nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej!

Na początku czerwca poznamy laureatów Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Rozstrzygnie się 23. edycja konkursu na najlepsze prace informujące o sąsiednim kraju bądź prezentujące relacje polsko-niemieckie. Jedną z nominowanych do nagrody jest dziennikarka Radia Index i portalu wzielonej.pl – Aleksandra Pietruszewska.

Praca Oli ma szansę na wygraną w kategorii „Dziennikarstwo na Pograniczu”. Jest to tekst „Z płaczącymi po tobie będziemy płakać. Fundacja Judaica pamięta o ofiarach nazizmu”. Tematem materiału są głównie obchody rocznicy Nocy Kryształowej w Zielonej Górze. Mowa w nim także o zachowaniu pamięci o kulturze żydowskiej na Ziemi Lubuskiej.

Oprócz tekstu naszej redakcyjnej koleżanki do nagrody jest nominowanych pięć innych prac. Ich autorami są dziennikarze z Polski i Niemiec. W sumie możliwość zdobycia lauru mają po trzy prace z Polski i Niemiec.

Oto lista osób nominowanych i ich materiałów.

  1. „Jest takie miejsce, w którym stereotypy idą na przemiał, Agata Grzelińska, Gazeta Wrocławska
  2. „Gdzie jest kolczyk Karin Wolf”, Cezary Galek, Radio Zachód SA
  3. „Z płaczącymi po tobie będziemy płakać”, Aleksandra Pietruszewska, Radio Index
  4. „Ohne Polen läuft hier nix“, Agata Horbacz, Katharina Zabrzynski, Rundfunk Berlin-Brandenburg, Regionalstudio Frankfurt (Oder)
  5. Wanda, die endlich Geld verdienen wollte“, Nancy Waldmann und Peggy Lohse, Märkische Oderzeitung, Frankfurter Stadtbote
  6. „Auf gute Nachbarschaft: Wie weiter nach 15 Jahren EU-Osterweiterung“, Roman Nuck, Mitteldeutscher Rundfunk, Landesfunkhaus Sachsen

Aleksandra Pietruszewska jest związana z Radiem Index i portalem wzielonej.pl od 5 lat. Zaczynała jeszcze przed studiami magisterskimi – filologią polską ze specjalnością dziennikarską. Dziś tworzy serwisy informacyjne, dwie audycje – „Polski na tapecie” i „UZ Nawigator” oraz artykuły.

Zobacz więcej
Back to top button
X