UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Dzień Pszczół w Ogrodzie Botanicznym

W najbliższą sobotę (10 sierpnia) w zielonogórskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się Dzień Pszczół, czyli wydarzenie, którego celem jest podkreślenie ważnej roli pszczół w naszym życiu.

Szeroko pojęte pszczoły to niezwykle ważne zwierzęta. Wiele z nich to uniwersalni zapylacze, bez których wiele roślin, ale również zwierząt i nas samych nie poradzi sobie. Dlatego warto o tym mówić i przypominać – informują organizatorzy. Na uczestników wydarzenia czekać będzie wiele atrakcji.

Na Dniu Pszczół nie zabraknie pszczelarzy i bartników, którzy opowiedzą o potrzebach, funkcjach i rolach zapylaczy, szczególnie pszczół. Dzień Pszczół to ciekawe i edukacyjne wydarzenie dla całej rodziny, dlatego warto przyjść ze swoimi pociechami – na najmłodszych czekać będą animacje i zajęcia plastyczne.

Harmonogram:

11:00 – 13:00 zajęcia plastyczne dla dzieci.

12:00 i 13:00 –  spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym. Zbiórka pod platanem na froncie Ogrodu. Limit osób na wycieczkę: 30.

13:00 pokaz wspinaczki na drzewo za pomocą metody tradycyjnej, czyli leziwa przez pszczelarza i bartnika Rafała Liśkiewicza

Wstęp na wydarzenie w cenie biletu do Ogrodu Botanicznego. Więcej o wydarzeniu – na Facebooku.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: