ZIELONA GÓRA:

Dzielnicowy patroluje rejon na… rowerze!

O tym, że rowery to coraz popularniejszy wśród zielonogórzan środek transportu, dobrze wiemy. Jednak poza cywilami, podróże na dwóch kółkach polubili także zielonogórscy policjanci. Jak informuje Komenda Miejska Policji, jeden z dzielnicowych na rowerze spędził dzień służby i odwiedził 5 rejonów.

Dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze, młodszy aspirant Rafał Pawlak cały dzień służby spędził na rowerze, przemierzając 60 kilometrów i odwiedzając 5 miejscowości, które nadzoruje. – Dzielnicowy złożył wizytę dzieciom z przedszkoli w Płotach i w Laskach rozmawiając o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnych zabaw na dworze i nad wodą. Dzieci były bardzo zainteresowane „pojazdem”, którym przyjechał do nich policjant. – informuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Dzielnicowy spotkał się także z sołtysami miejscowości Nietków i Zagórze, a także dyrekcją SP w Nietkowie. Skontrolował także zbiorniki wodne w Czerwieńsku i Laskach, gdzie okoliczni mieszkańcy przychodzą łowić ryby i pływać.

Zielonogórska policja ma do swojej dyspozycji siedem specjalnie wyposażonych rowerów.  Cztery z nich zostały ufundowane przez prezydenta Zielonej Góry, zaś trzy pozostałe zakupił starosta powiatu zielonogórskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: