ZIELONA GÓRA:

Dzielą nas kilometry, ale łączy pomoc. Okażmy serce Syryjczykom

W walentynki okazujemy serce bliskim osobom, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wyjść z nim do ludzi, których nie mieliśmy okazji widzieć. Tego dnia serca wielu zielonogórzan będą z daleką Syrią. Inicjatywa społeczna Wspólna ZG zachęca do udziału w koncercie charytatywnym „Serce dla Aleppo”.

W wyniku działań wojennych w Syrii ucierpiało wiele osób, w tym dzieci. Wsparcia potrzebuje m.in. 11-letnia Elaf, która straciła nogę w bombardowaniu.

Urodziła się na wsi niedaleko Aleppo. W czasie wojny jej rodzina musiała się przeprowadzić. Pod Idlib, w listopadzie kolejne bombardowanie wstrząsnęło ich życiem, a ona 22 czerwca wskutek bombardowania straciła nogę. Jest dzieckiem, które wyznaczyła dla nas Polska Misja Medyczna. Cały koncert odbywa się właśnie pod auspicjami Polskiej Misji Medycznej. Wszystkie środki zebrane z biletów wstępu, zbiórki w trakcie koncertów i licytacji będą przekazane tej organizacji.Romana Mucha

Pieniądze można też wpłacać bezpośrednio Polskiej Misji Medycznej na numer konta 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315 z dopiskiem „Proteza dla Elaf”.

Podczas charytatywnego koncertu wystąpi m.in. grupa śpiewu białego „Drewno”, Artur Wołk-Lewanowicz oraz studentki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Myślę, że ta energia, która popłynie z auli uniwersytetu, te dobre myśli, są tam w Syrii równie potrzebne jak pieniądze, które będziemy zbierać – dodaje Romana Mucha.

Koncert „Serce dla Aleppo” w walentynki o godzinie 18:00. Jak wspomniano, w auli uniwersyteckiej przy ulicy Podgórnej.

To nie pierwsza akcja Wspólnej ZG, która koncentruje się wokół sytuacji osób z Bliskiego Wschodu. W rozmowie usłyszycie o działaniach na rzecz uchodźców i tym, jak są postrzegane w Zielonej Górze.

Romana Mucha

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: