ZIELONA GÓRA:

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Tancbuda hula! Jak zadbać o taki sukces?

Rusza następna edycja Budżetu Obywatelskiego, już na rok 2019. Od początku istnienia tej inicjatywy w Zielonej Górze powstało sporo ciekawych miejsc. Zwycięskim projektem była na przykład Tancbuda.

Kilka lat po wygranej w Budżecie Obywatelskim 2015 i realizacji zadania „Tancbuda hula aż miło” – stwierdza Filip Czeszyk ze Spoko Family. Tancerze zyskali nową przestrzeń, w której mogą rozwijać swój talent. Organizują też imprezy, które promują taniec nowoczesny i integrują ludzi. Czeszyk przyznaje, że gdyby Budżetu Obywatelskiego nie było, zabrakłoby też tej miejscówki.

Wcześniej mieliśmy swoją siedzibę, ale ledwo było nas stać na to, by wynająć salę. A zajęcia odbywały się w pięciu miejscach w mieście. Ponieważ było nas bardzo wielu, około 400 osób, widywaliśmy się tylko dwa razy w roku: podczas imprez, które robiliśmy w Kawonie (i to też nie wszyscy) i w Lubuskim Teatrze na zakończenie sezonu. Czyli nie było tego waloru integracji.Filip Czeszyk

Teraz tancerze ze Spoko Family naprawdę czują się jak rodzina. Wcześniej także sama idea, by wybudować Tancbudę, bardzo ich scaliła.

Ktoś powiedział: „wizja bez działania jest tylko widzimisię”. Dlatego do działania potrzebnych było znacznie więcej osób. Zawsze to podkreślam, bo nasi instruktorzy oraz rodzice i dzieciaki – bardzo mocno się zaangażowali. Mieliśmy też sprzymierzeńców, bo połączyliśmy siły ze Stelmetem i rowerzystami. Postanowiliśmy przeprowadzić wspólną akcję zbierania podpisów.Filip Czeszyk

Dla tych, którzy chcą już zgłosić jakieś pomysły, Filip Czeszyk ma kilka rad. Przede wszystkim trzeba dobrze ocenić koszt inwestycji.

Mówiłem o zaangażowaniu osób z naszego grona. One pomogły mi znaleźć osobę, która zrobiła wycenę tego projektu, ile może to kosztować. Żeby nie było to oderwane od rzeczywistości, bo jeżeli ktoś sobie wymyśli budowę stadionu i będzie chciał na to 150 tysięcy, to taki wniosek zostanie odrzucony. Trzeba więc pilnować, żeby starannie przygotować budżet projektu i zgłosić go w odpowiednim miejscu – albo jako duży, albo mały projekt.Filip Czeszyk

Słowa Filipa Czeszyka, że Tancbuda hula, potwierdza m.in. najbliższe wydarzenie – turniej Tancbuda Challenge. Usłyszycie o nim w całości wywiadu.

Filip Czeszyk

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: