ZIELONA GÓRA:

Dziecko pod kołami samochodu…

W ostatnim czasie na ulicach Zielonej Góry często dochodzi do potrąceń pieszych i rowerzystów. Niejednokrotnie ofiarami są osoby małoletnie. W związku z tym zielonogórscy policjanci przeprowadzą w najbliższych dniach akcję „Jednoślad”. W ich zainteresowaniu będą skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i główne ciągi komunikacyjne, wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń.

Wczoraj o godz. 13.45 w Zielonej Górze doszło do kolejnego wypadku z udziałem rowerzysty. Jadąca ul. Chełmońskiego kobieta na prostym odcinku drogi potrąciła 6-latka, który wyjechał rowerem z drogi wewnętrznej na ulicę- prosto pod nadjeżdżający samochód. Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Kobieta w chwili zdarzenia  była trzeźwa, a prowadzony przez nią samochód sprawny technicznie.

Prosimy wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do panujących warunków i zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych czy rowerzystów, którzy w ostrym słońcu mogą być słabo widoczni.

Pamiętajmy o  zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych!

Autor: Źródło: KMP ZG

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X