PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Dyrektor marketingu w Lechii: W ciągu 5 lat II liga

Jak robić marketing w III lidze piłkarskiej? Jak budować wizerunek klubu, który nie jest krezusem? Dziś pytaliśmy o to Konrada Komorniczaka, czyli dyrektora ds. marketingu w zielonogórskiej Lechii.

Piłkarska Zielona Góra dziś o kształtowaniu wizerunku, ale i o planach oraz marzeniach. Komorniczak w klubie działa pro bono. Działacz jest optymistą, że w mieście może być futbol na solidnym, centralnym poziomie, a o sile klubu mogą stanowić lokalni piłkarze.

Jeżeli analizy rynkowe, potencjału danego miejsca pokazują, że można, to znaczy, że można. To przy odpowiedniej pracy systemowej musi się udać. Bardzo podobało mi się podejście do kluczowej zmiany w Lechii, że będzie ona budowana od dołu i “wypychana”. Progres sportowy musi się łączyć z budowaniem rozwoju administracyjnego, infrastrukturalnego itd.

Konrad Komorniczak kreśli plan gry Lechii na poziomie II ligi w ciągu pięciu lat.

Klub będzie grał tak wysoko, jak mocni będą jego piłkarze, oczywiście wzmacniani wracającymi, którzy dodadzą wartość zespołowi. Będziemy tak mocni, jak będzie mocna nasza młodzież, sponsorzy, kibice. To wszystko musi iść razem. Widząc, ile mamy pracy, to mówimy o perspektywie 5 lat. Mówimy o awansie do II ligi.

Jutro pierwszy zespół Lechii pauzuje, rezerwy grają w Świebodzinie z Pogonią. Rusza też wiosna w okręgówce i A-klasie, choć tylko na chwilę. Wprowadzony od poniedziałku lockdown zawiesi sport amatorski, a za taki uchodzą ligi od IV w dół.

Ta decyzja zastała nas podczas roboczego spotkania. Wszyscy trenerzy akurat byli w jednym miejscu. W ten weekend jeszcze wszyscy zagramy, a w przyszły zagra “CLJ-ka” i pierwsza drużyna. Drugi zespół będzie normalnie trenować, bo przy tych ubytkach, które mamy, to druga drużyna stanowi mocno o sile pierwszej drużyny. Na pewno nikt nie będzie próżnował.

Piłkarska Zielona Góra w całości do zobaczenia na wZielonej.pl. Program w piątki o 11:15. Poniżej rozpiska weekendowego rozkładu jazdy naszych zespołów:

sobota, 13 marca:

21. kolejka Jako IV ligi: Pogoń Świebodzin – Lechia II Zielona Góra

18. kolejka Jako zielonogórskiej klasy okręgowej: Drzonkowianka PKM Zachód Racula – Piast Czerwieńsk; Unia Żary Kunice – Zorza Ochla; Pogoń Przyborów – TKKF Chynowianka-Francepol Zielona Góra

16. kolejka A-klasy, Ikar Zawada – Znicz Leśniów Wielki; Avia Siedlnica – Sparta Łężyca

niedziela, 14 marca:

2. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, Lechia Zielona Góra – Zagłębie Lubin

Wszystkie mecze rozpoczną się o 15:00

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: