WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dwugłos Pabierowski vs Bocheński: Obwodnica południowa miasta za droga?

Sprawa dodatkowych kosztów, które musi ponieść miasto przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat – budowie obwodnicy południowej Zielonej Góry – rozgrzała część radnych podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Do tego tematu powracamy również my w Radiu Index. Przypomnijmy, inwestycja z uwagi na wzrost cen, będzie wyższa o ok. 10 milionów złotych. Radni Platformy Obywatelskiej, podczas ostatniego głosowania nad przyznaniem tych środków, wstrzymali się od głosu. Przewodniczący zielonogórskiej PO w Radzie Miasta Marcin Pabierowski stwierdził, że potrzebuje konkretów, których brakuje.

Ja potrzebuję mieć rzetelną informację od prezydenta. Mówi, że sobie coś wynegocjował a my oczekujemy konkretów. jako PO. Są wśród nas osoby doświadczone, oczekujemy co prezydent wynegocjował, jaki wpływ na finanse miały roboty dodatkowe. Tego nie było, a była tylko wrzutka. 

Andrzej Bocheński, radny “Zielonej Razem” stwierdził, że 10-milionowa nadwyżka przy końcowym kosztorysie i tak nie jest wysoka i należy się cieszyć, że inwestycja się zakończy.

Mamy sobie podyskutować, że brakło na znaki drogowe i pasy? To tylko 10 milionów, bo oczekiwania mogły być o 100 procent wyższe. Dlatego doszło do konkretnych rozliczeń. Szczerze, ale ja się ucieszyłem, że zamknęli to 10 milionami. 

Obwodnica południowa naszego miasta ma zostać otwarta 15 kwietnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00