HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Dwugłos Brodzik vs Maćkowiak: Uchodźcy i konflikt na granicy z Białorusią

Jakie są możliwe scenariusze wobec problemu migracyjnego na wschodniej granicy Polski z Białorusią? Czy możemy się czuć bezpiecznie i jakie obecna sytuacja polityczna może mieć skutki na polsko-niemieckiej granicy?

M. in. o tym rozmawialiśmy z naszymi gośćmi w “Rozmowie na 96 FM”. Radosław Brodzik, przedstawiciel Nowej Lewicy jednocześnie dyrektor Biura Współpracy z Zagranicznej stwierdził, że sytuacja polsko-niemieckim pograniczu już teraz jest trudna.

Zarząd województwa wystosował pismo do wojewody. Jest problem, pojawiają się uchodźcy na granicy polsko-niemieckiej. Sytuacja jest trudna. Należy chronić naszych granic, ale powinniśmy też zapewnić pomoc humanitarną. 

Grzegorz Maćkowiak z Prawa i Sprawiedliwości, doradca wojewody jest zdania, że problem może niebawem dotyczyć w dużym stopniu również naszego województwa.

Służby wojewody kontrolują sytuację. Trzeba sobie zdawać sprawę, że większość tych osób, które pojawiły się na wschodzie, będzie chciała się dostać do nas. W lubuskiem też będzie miało to miejsce. Trwają konsultacje na poziomie rządowym, bo sytuacja jest dynamiczna.

Program “Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: