ZIELONA GÓRA:

Dwóch ratowników na kwarantannie. Reszta zespołów jest jednak bezpieczna

Ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze nie pracują przy ulicy Chrobrego. Dyrektor stacji, Marcin Mańkowski podjął decyzję, że zespoły będą rozproszone. Stacjonują obecnie w pięciu punktach miasta.

Taki sposób pracy ratowników zwiększa ich bezpieczeństwo.

Nastąpiła dyslokacja zespołów ratownictwa tak, żeby izolacja była naszą ochroną. Jeżeli dojdzie do zakażenia jednego zespołu czy podejrzenia zakażenia, to wtedy inne zespoły będą bezpieczne.Mariusz Moszak, koordynator zespołów ratownictwa medycznego w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze

Jeden zespół, złożony z dwóch ratowników, został poddany kwarantannie. Okazało się bowiem, że pacjent, którym się zajmowali, ukrył przed nimi ważne informacje. Dopiero gdy trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy, przyznał się, że wrócił z zagranicy.

Panowie po zdaniu pacjenta na SOR zdążyli wrócić do swojego nowego miejsca wyczekiwania. Dopiero tam się dowiedzieli, że jest podejrzenie co tego pacjenta. I z SOR-u doszła do nas informacja, że pacjent będzie przewieziony na oddział zakaźny. Proszę zobaczyć, jak by wyglądała sytuacja, kiedy ten zespół wraca do bazy, gdzie spotyka się z innymi załogami. Wtedy musielibyśmy wyłączyć całe pogotowie, a tak – wyłączyliśmy tylko jedną zmianę.Mariusz Moszak

Ratownicy zostali zdjęci z dyżuru i objęci kwarantanną. Czekają na wyniki testów pacjenta. Ponieważ mieli kontakt z osobą potencjalnie zakażoną koronawirusem, zdezynfekowano ich karetkę.

Ciągłość pracy zespołów ratownictwa medycznego jest zapewniona. Dyżury niektórych osób ze stacji pogotowia zostały przyspieszone.

Poniżej podajemy lokalizacje zespołów w Zielonej Górze.

  • Aleja Wojska Polskiego 67 – Akademik Wcześniak S1 F01 111 ZRM specjalistyczny,
  • Wyspiańskiego 60 – Akademik SBM S2 F0 1 113 ZRM specjalistyczny,
  • Szosa Kisielińska 18 –  Internat IV Liceum OgólnokształcącegoP1  F01 112 ZRM podstawowy,
  • Wyspiańskiego 25 – Internat Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych P2 F01 114 ZRM podstawowy,
  • Festiwalowa 3 – Zielonogórski Ośrodek Kultury P3 F01 116 ZRM podstawowy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: