ZIELONA GÓRA:

„Drzwi na wpół Otwarte” na kierunkach medycznych. Co oferuje Collegium Medicum UZ?

Studenci uczelni medycznych z całej Polski biorą udział w akcji „Drzwi na wpół Otwarte”. Podczas wirtualnych dni otwartych odpowiadają na pytania związane ze studiowaniem medycyny. Do inicjatywy włączyło się oczywiście także Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Studentki kierunku lekarskiego odpowiadały m.in. na pytanie, jak wyglądają zaliczenia najważniejszych i najbardziej wymagających przedmiotów – anatomii i histologii.

Z anatomii nie ma żadnego warunku. Koniec końców wszyscy zdali, choć z tego, co wiem, były terminy wrześniowe. Z histologii kilka osób ma warunek, ale są to pojedyncze przypadki, także nie musicie się jakoś stresować i obawiać. Generalnie nikt na siłę nie będzie chciał was wyrzucić. Jeśli będziecie w miarę systematycznie się uczyć i przygotowywać, to nikt wam krzywdy nie zrobi.

Nie zabrakło również pytań o życie towarzyskie i atrakcje w Zielonej Górze. Gdzie studenci mogą spędzić czas po zajęciach?

Jeśli chodzi o miejsca, które na co dzień warto odwiedzić, to na pewno jest to planetarium. Niedaleko znajduje się również Palmiarnia Zielonogórska. Jest dosyć niekonwencjonalna. Dlaczego? Sprawdźcie sami, odwiedzając ją. Moim zdaniem warto do niej iść po zmroku, ponieważ jest tam taras widokowy, z którego rozciąga się panorama na całe miasto.

Akcja „Drzwi na wpół Otwarte” odbywa się na Facebooku. Organizuje ją Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland, we współpracy z biurami promocji siedemnastu polskich uczelni.

https://www.facebook.com/drzwi.na.wpol.otwarte/videos/271265807243545/?__xts__%5B0%5D=68.ARAX4fPsVkPtQh62-mC1CiTqM1Y0qyTx43lWlunyQC1nveImvlMHyZcFJNCg4oslzZd5BAkBIqMTyx8kuWJXpfj77X_YM4uP4UCyWLR-LTUoekI1Op8m76pZmxINs25tO87lH2008HkO-kxpeF1sg5f_4GaD7QcItUSUDOdR1E0Rho5HBbhJPLK48HDTJxlqtXnQpRSzNZ9-yXDPOAYGufE6IKcoaEBroGQtG1mUwlclECX1NWDxJ0JzJPRFrMBX_cphe29F27oD3tX61WtOgdpxLLcdWCzuzMlwoJWEAS-YpFj0VbUP0Kj5wVlBfYJ9Q9JCkS868gByzpTNkc6JOfLBSI5j4jQZicw&__tn__=-R

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: