SPORT:ZIELONA GÓRA:

Drzonków opanowany przez kolarzy

To będzie weekend pod znakiem kolarstwa. W sobotę i niedzielę obiekty Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie opanują „błotniacy”, czyli kolarze przełajowi.

Zmagania odbędą się w sobotę i w niedzielę. Pierwszego dnia kolarze pojadą w ramach ogólnopolskiego wyścigu pod nazwą „Lubuskie Warte Zachodu”. W niedzielę zaś odbędzie się II Superpuchar Polski – międzynarodowy wyścig o Puchar Prezydenta Zielonej Góry. O szczegółach mówi Leszek Dutczak, dyrektor zawodów.

Przyjedzie ok. 500 zawodników z całej Polski, z Czech, Niemiec. Przyjadą również inne kategorie wiekowe od jedenastolatków po masterów, amatorów. Wyścigów będzie w sumie sześć każdego dnia. Impreza jest bardzo widowiskowa, bo przebiega tylko przez teren ośrodka.

Rok temu zawody okazały się sporym sukcesem, choć wówczas obostrzenia nie pozwalały na obecność kibiców. W tym roku będzie inaczej. Zmagania w oba dni będą zaczynać się o 10:00 od wyścigów w kategorii masters. Wyścigi elity będą rozgrywane o 13:30 i 14:30 kolejno kobiet i mężczyzn.

W tym roku baza kibica jest przy namiotach, dwóch ogniskach, a zawodników wpuszczamy centralnie w środek tej imprezy. Pozostała część trasy wiedzie po wałach, po mostku, po parkurze, po piachu. Cały ośrodek jest od soboty objeżdżany przez kolarzy. Zapraszamy.

Start w zawodach zapowiedziała cała czołówka krajowa, m.in. były zawodnik Trasy Zielona Góra Marek Konwa. W sobotę, o 12:00 planowane są też mikołajkowe zmagania dla dzieci. Każdy z młodych kolarzy, który ukończy wyścig otrzyma mikołajkowy prezent.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: