WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Drugi dzień Winobrania. Co dzieje się dziś?

W Zielonej Górze trwa Winobranie 2020. Plac Teatralny, Miasteczko Winiarskie, Jarmark – to miejsca, które warto odwiedzić. Co jeszcze dzieje się w niedzielę? Zobaczcie program.

NIEDZIELA, 6 września:

KONKATEDRA P.W. ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ (ul. Mickiewicza 14)

godz.12:00 Uroczysta Msza Święta w intencji winiarzy, mieszkańców i gości winobraniowych, celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

SCENA WINOBRANIOWA (Plac Teatralny)

godz. 12:00 „Od wiosny do zimy” reż. Katarzyna Kawalec-Dowgiałło

godz. 14:00 Przemek Szczotko

godz. 16:00 „Od wiosny do zimy” reż. Katarzyna Kawalec-Dowgiałło

godz. 16:30 Siostry Massier

godz. 18:00 „Ładne piosenki” program estradowy Teatru Rozrywki „Trójkąt”

godz. 20:00 „Małe Kino czyli poezja śpiewana na rockowo”

WINOBRANIOWE SPOTKANIA Z BACHUSEM W DZIELNICY NOWE MIASTO

godz. 13:00 – 14:00 Boisko w Ługowie

godz. 14:30 – 15:30 Park w Kiełpinie

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

od godz. 10:00 Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór),

„Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona

Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków

  1. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno

Odrzańskie), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań),

„Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór),

„U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), „W Ogrodzie” (Górzykowo), „Żelazny” (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia

od godz. 10:00

„(Nie) Winny Ogródek”

godz. 16:00 – 20:00

„WinoGranie” DJ’s Set Lepiey

XI FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (odjazd WinoBusów parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej) bilety w przedsprzedaży w cenie 45 zł do nabycia: online www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS ul Żeromskiego 8, deptak w godzinach 10:00-17:00; w dniu wyjazdu w cenie 50 zł sprzedaż w punkcie ODJAZDU WinoBusów: parking dla autokarów – zatoczka przy Filharmonii Zielonogórskiej w godzinach 10:30 – 17:00

Rozkład:

Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego – WinoBus nr 1: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Łukasz” w Wityniu koło Świebodzina – WinoBus nr 3: odjazd godz. 11:00, powrót ok. godz. 13:30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 1: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:45

Winnica „Miłosz” w Łazie – WinoBus nr 2: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Ingrid” w Łazie – WinoBus nr 3: odjazd godz. 14:00, powrót ok. godz. 16:30

Winnica „Pod Wieżą” w Trzebule – WinoBus nr 1: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:30

Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz – WinoBus nr 2: odjazd godz. 17:00, powrót ok. godz. 19:45

Winnica „Cantina” w Mozowie – WinoBus nr 3: odjazd godz. 16:30, powrót ok. godz. 19:00

WinoBusy w rygorze sanitarnym*

SEMINARIA WINIARSKIE I DEGUSTACJE

godz. 16:00 – 21:00 „Zwiedzanie zabytkowej piwnicy winiarskiej” w ofercie wina z Winnicy Miłosz

Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

godz. 17:00 „Poznaj smak Gruzji. Sześć win i podróż po Gruzji prawdziwej” obowiązują bilety w cenie 60 zł do nabycia poprzez stronę winnicamilosz.pl. Piwnica winiarska ul. Wodna 32 (organizator: Fundacja Tłocznia i Winnica „Miłosz”, www.winnicamilosz.pl)

LUNAPARK od godz. 10:00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)

JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10:00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21)

godz. 17:00 – 21:30 Strefa animacji dla dzieci – gry zespołowe (godz. 17:00 – 19:00), Show z elementami Breaking’u (Break Dance), Beat Box i Freestyle (One Man Army Rademenez Show) (godz. 19:00 – 21:30)

4 KĄTY W WIGWAMIE gry i zabawy z Teatrem 4 Kąty (Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Botaniczna 50a, wstęp wolny, organizator: Teatr 4 Kąty) godz. 11:00 – 13:00 „Idzie zima! – robimy zapasy na zimę w wiosce indiańskiej”

IMPREZY SPORTOWE

godz. 8:30 Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie-Zielonej Górze, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

godz. 9:00 II Turniej Winobraniowy

Bajkowe Korty, ul. Kąpielowa 11 (organizator: Związek Tenisa Województwa Lubuskiego, www.ztwl.pl)

godz. 10:00

Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt

Zespół Edukacyjny nr 4, ul. Drzonków-Szkolna 2 (organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków i Szkoła Podstawowa nr 24 w Zielonej Górze)

godz. 10:00

Memoriał Michała Połczyńskiego turniej siatkarski

Hala ZSOiS, ul. Wazów 76 (organizator: Lubuski Związek Piłki Siatkowej, www.lzps.pl)

godz. 11:00

Mecz piłki nożnej ligi Juniora Starszego Lechia Zielona Góra vs. Czarni Witnica

Boisko MOSiR, ul. Sulechowska 41 (organizator: MOSiR w Zielonej Górze, www.mosir.zgora.pl)

godz. 14:00 Mecz I Ligi Rugby Wataha RC Zielona Góra vs. RC Legia Warszawa

Stadion, ul. Wyspiańskiego 58 (organizator: Wataha Rugby Club Zielona Góra)

godz. 19:15 PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra vs. Fogo Unia Leszno

Stadion żużlowy, ul. Wrocławska 69 (organizator: ZKŻ SSA)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godz. 10:00

„Zaułek Myśliwski” prezentacja Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Zielonej Górze w programie min.: stoiska edukacji łowiecko-przyrodniczej: edukacyjna wyspa zwierząt, edukacja w tematyce walorów i zalet dziczyzny jako surowca odnawialnego;

degustacje wyrobów; wystawa malarstwa o tematyce myśliwskiej; pamiątki i suweniry myśliwskie; zbiory kolekcjonerów myśliwskich; wydawnictwa łowieckie będące w posiadaniu Klubu Kolekcjonera oddz. w Zielonej Górze oraz stoiska degustacyjno-komercyjne dziczyzny Pod Filarami (organizator: Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy, www.zielonagora.pzlow.pl) od godz. 10:00

„Insect day” spotkaniami ze specjalistami, wystawa, warsztaty Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14 (organizator: CNK Centrum Przyrodnicze, www.centrumprzyrodnicze.pl) godz. 17:00

„Winobraniowy Koncert w Ogrodzie” wykonanie: Espresso Doppio & Michał Hadasik z gościnnym udziałem Jacka Olejarza

Giuseppe Antonacci (gitara, śpiew), Luigi Leoni (gitara), Michał Hadasik (piano), Jacek Olejarz (instrumenty perkusyjne)

Ogród Botaniczny i Mini ZOO, ul. Botaniczny 50A (organizator: Ogród Botaniczny i Mini ZOO, www.minizoo-zielonagora.pl)

WYSTAWY

Ekspozycja stała: „Zoom” wystawa interaktywna

Wystawa czasowa: „Powrót do przeszłości”

Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze (ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14, www.centrumprzyrodnicze.pl)

Wystawa czasowa: „Międzyrzecki Rejon Umocniony – historia i wyposażenie”

Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Wojsko Polskie po 1945 r.” (zmodernizowana), „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54 (www.muzeum.drzonow.eu)

Wystawy czasowe: „Boże obrazy. Sztuka ikonowa z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej”, „Pamiątki dnia codziennego – od Grünberga do Zielonej Góry”, „Plakat winobraniowy z lat 1965-2020”, „Pomiędzy – obrazy Arkadiusza Ruchomskiego”

Ekspozycje stałe: „Muzeum Wina, Sala Witrażowa”, „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”, „Sala Zegarowa”, „Muzeum Dawnych Tortur”

Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15, www.mzl.zgora.pl)

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: