ZIELONA GÓRA:

W drogę z trzema królami. Orszak już dziś

Przez zielonogórski deptak przejdzie Lubuski Orszak Trzech Króli. Co się wydarzy i na co trzeba zwrócić uwagę? Organizatorzy uchylają kolejnego rąbka tajemnicy.

Uważać powinni przede wszystkim piesi i kierowcy, którzy wybiorą się w okolice deptaku. Zamknięty zostanie Plac Bohaterów i ulica Bankowa, a na samym deptaku ruch będzie ograniczony.

Gerard Nowak, Eleonora Szymkowiak

Nad bezpieczeństwem orszaku czuwać będzie komenda miejska policji, drużyny ochotniczej straży pożarnej, a także uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych. Jednocześnie młodzież weźmie udział w widowisku.

Gerard Nowak

Orszak zapowiada się niezwykle barwnie i różnorodnie. Lubuszanie powędrują przez deptak w towarzystwie trzech króli, trzech żywych wielbłądów, a nawet… samochodu. Całość sfilmuje pięć kamer oraz dron.

Gerard Nowak

Na każdego uczestnika parady będzie czekać ciepły posiłek przed ratuszem. A we własnym zakresie musimy zadbać o to, by ciepło się ubrać. Pogoda bowiem – mimo dość dokładnych prognoz – jest nieprzewidywalna.

Szósty Lubuski Orszak Trzech Króli rozpocznie się w piątek, 6 stycznia o godzinie 13:15, po mszy w kościele Najświętszego Zbawiciela. Korony będą natomiast wydawane od 11:30 na Placu Bohaterów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: