UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Binek: Rok 2018? Wiele przełomowych wydarzeń dla miasta

Jeszcze o 2018 roku, w którym w naszym mieście wydarzyło się sporo. W transporcie pojawiły się nowe propozycje. Mowa chociażby o Zielonogórskim Rowerze Miejskim. Zainteresowanie wypożyczalnią jednośladów przeszło oczekiwania nie tylko pomysłodawców, ale i operatora.

Ponadto miniony rok był pierwszym, w którym dzieci i młodzież mogły skorzystać za darmo z miejskiej komunikacji. – To rewolucyjny krok – uważa Zbigniew Binek, radny i ekonomista naszej uczelni.

Widzę, że dużo dzieci podjeżdża sobie do szkoły, więc mniejsze korki powinny być przy szkołach. Rodzice powinni z tej możliwości korzystać i od pewnego roku życia wysyłać dzieci do szkół autobusami.dr Zbigniew Binek, ekonomista, radny Zielonej Razem

Na dobre zmiany w komunikacji będą odczuwalne w chwili gdy dobiegną końca wszystkie inwestycje związane z transportem. A w utrudnieniach, tych drogowych, zielonogórzanom pomagały miejskie rowery.

Zawsze jest pewna niewiadoma, jak się ten program przyjmie. Sam operator był zdziwiony popularnością. Przebiliśmy wszystkie miasta. Nic tylko korzystać. Zresztą, w roku 2018 r. wydarzyło się wiele takich przełomowych czynności dla Zielonej Góry. Przykładem może być też podział ZGKiM na ZGK i ZGM, wydaje mi się to dobrą decyzją. ZGK teraz funkcjonuje znacznie lepiej.dr Zbigniew Binek, ekonomista, radny Zielonej Razem

Podsumowanie roku, miesiąc po miesiącu z życia miasta oraz uczelni do poczytania poniżej.

Przeżyjmy to jeszcze raz! Uniwersytecki rok pełen zmian, sukcesów i wydarzeń

Przeżyjmy to jeszcze raz! Uniwersytecki rok pełen zmian, sukcesów i wydarzeń

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: