ZIELONA GÓRA:

Dorośli z niepełnosprawnością będą dla siebie jak rodzina. Dom stworzy im Stowarzyszenie Petra

W Zielonej Górze może powstać Dom Rodzinny dla Osób Niepełnosprawnych. Chce go stworzyć Stowarzyszenie Petra. Organizacja ta zajmuje się osobami m.in. z niepełnosprawnością intelektualną.

W Domu Rodzinnym zamieszkaliby ci, którzy stracili swoich rodziców lub opiekunów.

To nasze stowarzyszeniowe marzenie. Mamy kontakt z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, ale brakuje dla nich rozwiązań, kiedy zostają sami. Najczęściej trafiają do domów pomocy społecznej, a nam zależy na tym, żeby mogły dalej żyć w swoim środowisku. Nie zawsze rodzina jest w stanie zaopiekować się swoim rodzeństwem czy kimś z rodziny.Krystyna Pustkowiak, prezes Stowarzyszenia Petra

Stowarzyszenie zaczęło już szukać miejsca na lokalizację placówki. Pewien pomysł podsunęła mama jednego z podopiecznych – w zamian za opiekę nad synem chce oddać swoją działkę. Prowadzi też zbiórkę pieniędzy przez internet.

Chcemy ruszyć też bardziej ze zbiórką publiczną w różnych miejscach w Zielonej Górze. Rozstawić skarbonki z ulotkami, z opisem tego, na co te pieniądze mają być przeznaczone. Wiemy, że jest to duża kwota, więc zaczynamy praktycznie od zera, bo stowarzyszenie, mimo że działa te kilkanaście lat, nie ma dużych funduszy. Utrzymujemy się na bieżąco z tych środków, które pozyskamy z miasta czy z urzędu marszałkowskiego na projekty, które są realizowane.Piotr Rybiński, wiceprezes Stowarzyszenia Petra

Stowarzyszenie Petra jest znane jako organizator Zielonogórskiego Przeglądu Osób Starszych i Niepełnosprawnych „WITKI”. W tym roku odbędzie się on 27 listopada w Lubuskim Teatrze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X