ZIELONA GÓRA:

Dom Samotnej Matki zostanie wyremontowany

Dom Samotnej Matki w Zielonej Górze doczeka się upragnionego remontu. I chociaż placówka zmaga się z wieloma trudnościami, to dzięki wsparciu mieszkańców, a teraz także i pieniędzy miasta ma szansę poprawić komfort przebywających tam osób. Dzięki budżetowi obywatelskiemu i środków miasta zfinansowany zostanie remont placówki, a dokładniej jej odwilgocenie. Miasto ogłosiło już przetarg na realizację tego zadania.

Problemy z wilgocią stanowiły poważny problem dla placówki przy ulicy Piaskowej. Niebawem ma on być rozwiązany. Przetarg został już ogłoszony, teraz czas na wyłonienie firmy, która zajmie się realizacją remontu.

W ramach zadania zostaną wykonane prace związane z odwilgoceniem budynku: izolacja przeciwwilgociowa pozioma, izolacja przeciwwilgociowa pionowa, ocieplenie ścian piwnic i wykończenie tynkiem żywicznym, a także naprawa zawilgoconych i odpadających tynków wewnętrznych, wykonanie posadzek i podłóg.

Wykonawca zadania zobowiązany jest również do budowy wentylacji grawitacyjnej, drenażu opaskowego, odwodnień liniowych, przebudowania przyłącza kanalizacyjnego, przebudowania schodów i wykonania opasek wokół budynku. Zostaną także pomalowane pomieszczenia mieszkalne.

Termin składania ofert upływa 9 sierpnia. Szczegóły dotyczące zadania – na stronie Urzędu Miasta.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: