ZIELONA GÓRA:

Dom Samotnej Matki pomaga rodzinom, sam też potrzebuje wsparcia [1% PODATKU]

Przy wypełnianiu PIT-u za 2019 rok warto rzucić okiem na jedną rubrykę. Tę, w której możemy wpisać, na co pójdzie 1% naszego podatku. Zielona Góra ma kilkadziesiąt organizacji pożytku publicznego, które korzystają z tej darowizny. Jedną z nich jest Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Organizacja rozpoczęła kampanię, która promuje oddawanie 1% podatku. Twarzą akcji została aktorka Magdalena Różczka. Na banerach i plakatach znajduje się oczywiście informacja, jak wesprzeć komitet.

Żeby przekazać nam 1% podatku, należy w odpowiedniej pozycji PIT-u wpisać nasz numer KRS: 0000023781. Szczegółowe informacje mogą państwo też dostać na naszej stronie albo na stronie facebookowej. To, że państwo przekazują 1%, to wydaje się czasami mało, bo patrząc na zeszłoroczne wpływy, najmniejsza wpłata to było 10 groszy. Natomiast każde kolejne 10 groszy daje nam dosyć fajną kwotę.Tomasz Lehman, przewodniczący Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze

W minionym roku organizacja pozyskała z 1% podatku ponad 32 tysiące złotych. Darczyńcami były zarówno osoby z Zielonej Góry, jak i z innych miast Polski. Pieniądze trafiły na prowadzenie Domu Samotnej Matki oraz poradnictwo prawne i psychologiczne.

Przeznaczyliśmy je częściowo na pracę psychologa, w tym psychologa interwencyjnego, czyli takiego, który jedzie razem z policją w miejsce zdarzenia, zazwyczaj wypadku. Pracuje z rodziną czy z osobami, które uczestniczyły w wypadku. Działania, które prowadzimy co roku, są trochę powtarzalne. Jest to Ośrodek Interwencji Kryzysowej – Dom Samotnej Matki, telefon zaufania, psycholog dla dzieci i dorosłych, poradnictwo prawne.Tomasz Lehman

Komitet Ochrony Praw Dziecka zajmuje się również sprawcami przemocy, prowadzi akcje edukacyjne na temat praw dziecka i organizuje pochówek dzieci nienarodzonych. Działa przy ulicy Piaskowej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: