ZIELONA GÓRA:

Dom Samotnej Matki – od wakacji przy al. Wojska Polskiego

W poniedziałek rozpocznie się remont przyszłej siedziby Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze. Pracami zajmie się Zakład Remontowo-Budowlany z Kopanicy k. Wolsztyna. Firma dostała już wstęp na teren remontu. W nowej lokalizacji, przy al. Wojska Polskiego, Dom Samotnej Matki będzie jednostką niezależną od Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Pierwsza część remontu przewidziana jest na koniec grudnia. To jest część dla matek z małymi dziećmi i kobiet w ciąży. Czyli mamy bardzo mało czasu, ale firma ma świadomość tego i wie, że jej się to uda. Później mamy drugi etap, który będzie trwał do maja i to będzie druga część budynku, w której zostanie umieszczony Ośrodek Interwencji Kryzysowej dla ofiar przemocy w rodzinie i cała działalność naszego stowarzyszenia na rzecz dziecka i rodziny.

Jak Dom Samotnej Matki będzie funkcjonował w czasie przeprowadzki z ulicy Piaskowej? Plan zakłada, że wszyscy mieszkańcy przeniosą się do nowego budynku w ciągu jednego dnia.

Wtedy też będziemy opróżniać starą siedzibę. Tylko część mebli pojedzie z nami do nowego miejsca, bo chcemy, żeby nowa siedziba była zrobiona po nowemu, z nowym wyposażeniem i nowoczesnymi rozwiązaniami. Na pewno będziemy mogli liczyć na wiele różnych osób i silnych rąk. Wcześniej deklaracje składało nam już Wojsko Polskie i różne firmy. Myślę, że wakacje to ten czas, kiedy będziemy się przenosić i funkcjonować.

Dom Samotnej Matki i Ośrodek Intewencji Kryzysowej będą działać w sąsiedztwie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Wszystkie instytucje zamierzają ze sobą współpracować, m.in. poprzez integrację podopiecznych.

W Domu Samotnej Matki przebywa obecnie 6 kobiet i 8 dzieci.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: