ZIELONA GÓRA:

Dom Harcerza zmieni się nie do poznania! Podpisano umowę – teraz czas na działanie!

Pracownicy, rodzice oraz dzieci długo musieli czekać, aby Dom Harcerza dostał drugie życie i na nowo stał się miejscem, które poleci każdy rodzic i nauczyciel. Po około 30 latach nastał ten czas!

Dziś podpisana została umowa pomiędzy prezydentem miasta Januszem Kubickim, a przedstawicielem firmy Skanska, która zajmie się rozbudowaniem Domu Harcerza. Inwestycja pochłonie ponad 8 milionów złotych, z czego część jest dofinansowaniem od Unii Europejskiej. Zmieni się dużo m.in. powierzchnia oraz pojawienie się sali koncertowej.

Janusz Kubicki

Z jednej strony jest to biznes dla wykonawcy prac, ale oprócz pełnienia funkcji w firmie – Tomasz Miłkowski jest ojcem i rozumie, jak Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji wpłynie na życie dzieci.

Tomasz Miłkowski

Zazdroszczą nam wszyscy – dlaczego? Ponieważ od lat zamyka się tego typu placówki, jednocześnie nie proponując budowy nowych. Często dyrektorzy muszą walczyć o najdrobniejsze zmiany, a nam udało się uzyskać sukces na ogólnopolską skalę – tak twierdzi dyrektor Domu Harcerza – Kinga Krutulska.

Kinga Krutulska

Obecnie liczba dzieci, które korzystają z oferty placówki waha się od 1,5 tysiąca do 1,7. Po rozbudowie szacuje się wzrost tych liczb o około 10-13%.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z podpisania umowy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: