ZIELONA GÓRA:

Dom Harcerza działa zdalnie. „Zamknięcie ma charakter prewencyjny”

Zielonogórski Dom Harcerza pozostaje tymczasowo zamknięty. Wszystkie zajęcia, jakie oferuje, odbywają się zdalnie. Instruktorzy kontaktują się z dziećmi i młodzieżą poprzez maile lub podstrony w internetowej witrynie placówki. Tradycyjne, stacjonarne zajęcia są zawieszone.

Władze Domu Harcerza tłumaczą decyzję o zamknięciu tym, że mają wielu podopiecznych w różnym wieku – także osoby spoza Zielonej Góry. Ryzyko ewentualnego zakażenia koronawirusem jest więc bardzo duże.

Mamy prawie 2 tysiące miejsc, uczęszcza tu całe środowisko Zielonej Góry – od przedszkoli począwszy, przez szkoły podstawowe, licea i studentów, a także dzieci i młodzież z nowej Zielonej Góry i z najbliższych okolic. I z tego właśnie względu – że tak duży jest zakres naszego działania i ci uczestnicy są z tylu różnych środowisk – to działanie ma charakter prewencyjny.

Dom Harcerza pozostanie nieczynny do 9 października. Dyrektor liczy jednak na to, że uda się wcześniej przywrócić jego działanie.

Ja jestem dobrej myśli. Być może zdarzy się, że będzie szansa na to, żeby ten okres był trochę krótszy. Wszyscy bardzo chcemy wrócić do normalności. Ale nie będę mogła o tym zdecydować sama, tylko w porozumieniu z właściwymi organami.

Budynek Domu Harcerza ma zostać zdezynfekowany. Po jego ponownym otwarciu zajęcia będą odbywać się według takich zasad, jakie obowiązywały w wakacje.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: