ZIELONA GÓRA:

Czy będziemy grillować w Dolinie Gęśnika?

Co może bez konsekwencji zniknąć, a czego brakuje w Dolinie Gęśnika? O tym dyskutowali mieszkańcy podczas ubiegłotygodniowego spotkania w szkole na Osiedlu Zastalowskim.

Jednym z podstawowych tematów była wycinka drzew oraz bezpieczeństwo na ulicy Źródlanej. Mieszkańcy zwrócili uwagę, że brakuje tam części chodnika i spowalniaczy, a obecnie jest to bardzo uczęszczane miejsce, ponieważ stanowi alternatywę dla ruchu ulicą Batorego.

Mieszkańcy zwrócili uwagę na nurtujące ich problemy. Między innymi właśnie kwestię braku chodnika, przejścia dla pieszych, a także kwestię wycinki drzew. Ustaliśmy, że niektóre drzewa zostaną wycięte. Mam tu na myśli topole przy ulicy Źródlanej, które zagrażają bezpieczeństwu przechodniów i kierowców aut. Czekamy tylko na uprawomocnienie decyzji. Jest to element kompromisu między Zielonogórskim Towarzystwem Upiększania Miasta a Urzędem Miasta i projektantem, który zgodził się na pewne ustępstwa.Filip Gryko

Projekt organizacji ruchu dla tego miejsca ma powstać w ciągu trzech miesięcy. Filip Gryko zapowiedział, że postara się wygospodarować pieniądze na chodnik i przejście dla pieszych z puli radnego.

Mieszkańcy zgłosili też problem z miejscem pod palenisko i altanką przy ulicy Sulechowskiej. W pobliżu znajduje się sklep, przy którym dochodzi do wielu groźnych sytuacji. Radni i prezydent miasta zasugerowali więc, aby w miejscu paleniska powstała inna atrakcja.

Mieszkańcy też zaproponowali pewne rozwiązania, między innymi elementy edukacyjne dla dzieci lub miejsca postojowe. Teraz czekamy na odpowiedź ze strony projektanta i na propozycje. Zostaną one wysłane do mieszkańców, żeby wiedzieli, co będzie zrobione. Doszliśmy do pewnego kompromisu, że w tym miejscu paleniska nie będzie. Co było dość uciążliwe, bo dym, który unosił się przy rozpalaniu ogniska, sięgał blisko domostw.Filip Gryko

Spornym tematem był ostatnio projekt parku linowego w dolinie. Radny klubu Zielona Razem poinformował, że inwestycja nie będzie ingerowała w tzw. Ptasi Raj. Konkretnego projektu jednak jeszcze nie ma, ponieważ przedstawi go firma, która wygra przetarg. Gryko zapewnia, że gdy plan będzie gotowy, zostanie skonsultowany z Zielonogórskim Towarzystwem Upiększania Miasta i mieszkańcami.

W sprawie Doliny Gęśnika odbyły się trzy spotkania. Były to również rozmowy w terenie. Radny przewiduje, że dojdzie jeszcze do jednego spotkania w Urzędzie Marszałkowskim, na którym miasto wraz ze społecznikami podpisze protokół uzgodnień.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X