LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Doleciał! Transport sprzętu medycznego z Chin już w Zielonej Górze

Wszystko na miejscu, zgodnie z planem. Do Zielonej Góry dotarł drugi transport sprzętu medycznego z Chin.  Nasz region wzbogacił się o 20 tysięcy kombinezonów, 53 tysiące maseczek, rękawiczki, gogle – wszystko w dwóch tysiącach kartonów. 

– Środki ochrony osobistej trafią teraz do lubuskich szpitali – mówiła nam Elżbieta Polak – marszałek województwa lubuskiego:

Sprzęt niesłychanie potrzebny. Trafi do szpitali w Zielonej Górze, Gorzowie, do dwóch szpitali w Żarach, Żaganiu, Sulechowie. Sprzęt chcemy dostarczyć do wszystkich szpitali powiatowych, lekarzy rodzinnych i przychodni specjalistycznych, by wszyscy czuli się bezpieczni. Zawsze możemy liczyć na Wojsko Polskie, żołnierzy z Czerwieńska, Międzyrzecza i Żagania W Warszawie pomagała nam Pierwsza Warszawskiej Brygady Pancernej .Do tego samolot rządowy. Widać, że możemy współpracować. 

W realizację zadania oprócz Urzędu Marszałkowskiego włączyła się  – tak jak przy pierwszym transporcie – zielonogórska firma LUG. Sprzęt przyleciał rządowym samolotem.  – Napięcie było bardzo duże, ale daliśmy radę – dodaje marszałek Elżbieta Polak.

Cieszę się, że ładunek dotarł, bo napięcie było duże. Trochę to trwało, ale mamy wszystko. Myślę, że jesteśmy jednym z pierwszych regionów w Polsce, który robi zakupy w Chinach i jest skuteczny.

Zakupy środków ochrony osobistej zostały sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Ich wartość to kwota ok. 5,5 miliona złotych. .

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X