ZIELONA GÓRA:

Dobrzy Mikołaje znów na trasie. Tym razem – osiedle Pomorskie [INFORMATOR]

Mimo że temperatury coraz niższe, tego dnia serca zielonogórzan będą gorące. W najbliższą niedzielę wystartuje Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów. Już po raz trzeci Stowarzyszenie Zielona Góro Zacznij Biegać wesprze nim dzieci i młodzież.

Po Dzikiej Ochli przyszła kolej na osiedle Pomorskie. Biegacze wyruszą w trasę leśnymi ścieżkami sprzed Zespołu Edukacyjnego nr 3. Zawodnicy mają zapewniony ciepły posiłek i nadzór wolontariuszy. Pojawią się też dodatkowe atrakcje, jak warsztaty, loteria i kiermasz książek.

Będziemy zapraszać naszych biegaczy i wszystkie osoby, które odwiedzą osiedle Pomorskie, do animacji plastycznych z fundacją Innowacyjny Klub Rodzica. Będzie ubieranie choinki, loteria, spotkanie z Mikołajem. Również możemy liczyć na wsparcie „Medyka”, który będzie masowało naszych biegaczy. Dodatkowo będzie również kiermasz książek i kuźnia prezentów. To taki kiermasz bożonarodzeniowy z ozdobami, bombkami, wszystkim, co ze świętami związane.Edyta Codogni-Dżyga, Stowarzyszenie Twórczych Aktywnych Rodziców STAR

Dochód z opłat startowych biegaczy oraz stoisk będzie przeznaczony na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Karuzela”. Opiekuje się nią stowarzyszenie STAR.

Lista startowa jest zamknięta. Przez lasy wokół osiedla Pomorskiego pobiegnie 150 dzieci i 300 dorosłych. Pakiety startowe będzie można odebrać w szkole.

Biuro zawodów będzie się mieściło w Zespole Edukacyjnym nr 3. Będzie ono czynne w sobotę, w godzinach 10:00-14:00. Przychodźcie – unikniecie kolejek, niepotrzebnych nerwów, stania, a będzie dosyć chłodno. W niedzielę, w dniu zawodów, biuro będzie czynne od 9:30 do około 11:30. Jeżeli nie dacie rady w sobotę, w niedzielę wpadnijcie wcześniej.Radosław Brodzik

Tradycyjnie największy dystans – 5 kilometrów – mają do pokonania dorośli. Dzieci, zależnie od kategorii wiekowej, pobiegną 50, 200, 400 lub 800 metrów na szkolnym boisku.

III Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów rozpocznie się 10 grudnia o 11:00. Wtedy ruszą dzieci. O 12:00 natomiast – bieg dla dorosłych.

Download (PDF, 210KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X