UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Dobry biznes mocno związany jest z uczelnią

Jak wyglądają związki dużych zielonogórskich firm z uczelnią? To pytanie, które pojawia się w audycji „Mamy nosa do biznesu”. Dziś gościem Macieja Noskowicza był Adam Biniszkiewicz, wiceprezes zielonogórskiej firmy ADB.

I absolwent naszej uczelni, który przyznał w Radiu Index, że związki firmy z Uniwersytetem Zielonogórskim są mocne. ADB współpracuje z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki.

Posiadamy na uczelni nasze laboratorium technik multimedialnych, dzięki któremu studenci mogą zdobywać wiedzę, a która może im się przydać podczas szukania pracy, czy zatrudnienia się w firmie takiej, jak nasza. W ramach “Akademii ADB” prowadzimy dla studentów zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, które mają przybliżyć do realizacji projektów i zadań będących w firmie inżynierskiej, takiej jak nasza. To zadania połączone z rzeczywistością.

Biniszkiewicz dodał również, że większość pracowników to absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Za co jesteśmy uczelni bardzo wdzięczni – dodał wiceprezes ADB, z którym cały program zobaczycie na portalu wZielonej.pl.

Audycja „Mamy nosa do biznesu” wraca w kolejny wtorek o 11:15.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: