ZIELONA GÓRA:

Do trzech razy sztuka? Będą pierwsze ekologiczne „Parkingi 1000+”

Pierwszy etap programu „Parkingi 1000+” jednak dojdzie do skutku. Miasto rozstrzygnęło trzeci z kolei przetarg na tę inwestycję. Ponadto radni zagłosowali za zmianą Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta, do której wpisano właśnie ten projekt.

W wyniku ogłoszonych przetargów znaleźli się wykonawcy. Nie zdążą jednak zrealizować części robót jeszcze w tym roku. Stąd przesunięcie środków finansowych, abyśmy mogli wykonać to zadanie. To nie wszystko, chcemy, aby powstawały kolejne parkingi w mieście, bo ten problem jest dość duży. Wierzę w to, że będą następne miejsca.Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry

Pierwsze 520 miejsc postojowych z programu „Parkingi 1000+” powstanie w 16 lokalizacjach. Najwięcej – przy ulicy Zdrojowej, Cisowej i Ptasiej. Będą to tzw. zielone parkingi – wybudowane z eko kostki, w którą będzie wsiąkać woda deszczowa.  Propozycje umiejscowienia parkingów zgłaszali mieszkańcy. Stąd pytanie – czy przy kontynuacji projektu będzie podobnie?

Jak będziemy gotowi, by na ten temat rozmawiać, na pewno będziemy o tym informować. Bo chciałbym, aby parkingów było zdecydowanie więcej.Janusz Kubicki

W momencie rozstrzygnięcia przetargu miasto planowało przeznaczyć na budowę nowych miejsc postojowych ponad milion 700 tysięcy złotych. W planie wydatków z budżetu wzięto pod uwagę kwotę milion 160 tysięcy złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: