ZIELONA GÓRA:

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2021 po raz kolejny w Zielonej Górze. Jakie są cele tej kampanii?

Co powstało dzięki unijnemu dofinansowaniu? Inwestycji, wydarzeń i projektów zrealizowanym dzięki dotacjom w naszym mieście zliczyć nie sposób. Dziś rozpoczęły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Wydarzenie odbywa zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

Celem dni otwartych jest przybliżanie wszystkim zainteresowanym możliwości rozwoju, jakie dają fundusze unijne. To pieniądze dedykowane również osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Jak mówi Mariola Dobosz, specjalista ds. Funduszy Europejskich, z pieniędzy unijnych może skorzystać większość przedsiębiorców.

My jako Agencja Rozwoju Regionalnego w tym roku zgłosiliśmy do dni otwartych trzy projekty. Fundusz pożyczkowy, ale także projekt dotyczący profesjonalizacji usług, gdzie przedsiębiorcy mogą korzystać z profesjonalnych usług doradczych czy kontrolingu finansowego. Mogą uzyskać również pożyczkę na innowacje – zakup analiz, ekspertyz, badań.

Stanisław Kołakowski jest właścicielem firmy, która prowadzi park linowy na Helu i w Sławie. Zaznacza że około 90% wkładu finansowego w jego projekt pokryła pożyczka z Funduszy Europejskich.

Znalazłem miejsce nad Jeziorem Sławskim na drugi park linowy, więc zacząłem szukać w internecie i znalazłem Lubuski Fundusz Pożyczkowy. Tam dowiedziałem się, że mogę wnioskować o taka pożyczkę. Musiałem wypełnić wniosek, dużą pomocą służyli pracownicy Funduszu, więc nie było problemu, zwłaszcza, że wiedziałem, co chcę zrobić.

Dni otwarte potrwają do niedzieli, 19 września.

Materiał przygotowała Izabela Budakowska

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: