ZIELONA GÓRA:

Dlaczego wszystkie remonty naraz? Prezydent tłumaczy

– Najchętniej zrobiłbym remonty w jeden dzień, ale tak się nie da – mówi o drogowych inwestycjach w Zielonej Górze prezydent miasta.

Janusz Kubicki w audycji Prezydent na 96 FM odpowiadał na pytanie słuchacza związane z utrudnieniami przy okazji budowy Trasy Aglomeracyjnej. Gospodarz miasta przeprosił za problemy komunikacyjne, ale podkreślił też, że trwające obecnie inwestycje drogowe są niezbędne dla Zielonej Góry.

Każdy uważa, że wszystko można zrobić lepiej, ale my robimy to tak, żeby było optymalnie, zgodne z przepisami i żeby się nikomu nic nie stało. Bardzo łatwo można ulec pokusie, że coś zrobi się inaczej, tylko później, gdy dojdzie do sytuacji kryzysowej, to chętnych do wzięcia odpowiedzialności za to nie ma. Przepraszam wszystkich za problemy komunikacyjne. Budowa Aglomeracyjnej została zaplanowana kilkadziesiąt lat temu. Musiały się odbyć wyburzenia. Tak duża inwestycja w centrum miasta jest robiona po raz pierwszy i jest potrzebna, ale niestety komplikuje życie, co nie podlega dyskusji. Janusz Kubicki

Prezydent wyjaśnił też, dlaczego miasto zdecydowało się na duże inwestycje drogowe w jednym momencie obok siebie.

Gdybyśmy robili po kolei te elementy, patrz najpierw Aglomeracyjną, później Dworcową, to dwa razy byśmy mieli problem komunikacyjny w tym samym miejscu, bo te ulice się stykają, muszą wpływać na siebie. Ja też jeżdżę po mieście, staram się jeździć troszeczkę inaczej, troszkę dłużej.Janusz Kubicki

Gospodarz Zielonej Góry odpowiedział też na pytanie słuchaczki związane z kolejnymi remontami drogowymi. – Jeżeli wywalczymy pieniądze, to będą kolejne remonty, bo nie wiadomo, co będzie dalej z pieniędzmi unijnymi – dodał Janusz Kubicki.

Prezydent na 96 FM 11-04

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: