ZIELONA GÓRA:

Dla Niepodległej młodzież „Budowlanki” świętuje cały tydzień!

„Budowlanka” znalazła oryginalny sposób na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Uczniowie i nauczyciele zorganizowali „Tydzień z Niepodległą”. Codziennie w szkole dzieje się coś, co ma upamiętnić tę wyjątkową rocznicę w historii Polski.

Do tej pory w „Budowlance” odbył się pokaz mody i tańców, uczniowie wykonywali też instalację, która pokazała, z czym kojarzy im się wolność.

Okazało się, że nie z martyrologią, ale wolność kojarzy się ze sztuką, przyjaźnią, naturą. Z tym wszystkim, co nas otacza, bo możemy z tego korzystać, kiedy jesteśmy wolni.Małgorzata Ragiel, dyrektor „Budowlanki”

Dziś natomiast przygotują kapsułę czasu, w której zamkną 100 wiadomości dla przyszłych uczniów.

Będziemy pakować do kapsuły 100 naszych myśli. Kapsuła czasu znajdzie się przed szkołą. Będziemy ją przykrywać Kamieniem Niepodległej.Małgorzata Ragiel

Z kolei jutro młodzież ustawi się przed „Budowlanką” w kształt konturu Polski, co zostanie sfilmowane z drona. Szkoła włączy się też w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu. Wykona go w piątek o 11:11. Zaplanowana jest również inscenizacja przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Polski. Całość uroczystości zakończy pokaz sztucznych ogni i raut.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00