ZIELONA GÓRA:

Dla kogo nagrody kulturalne miasta? Dowiemy się już w czwartek

Nieodłącznym elementem Winobrania jest okolicznościowa sesja rady miasta. Raz do roku radni spotykają się nie po to, aby obradować i podejmować uchwały, ale by nagrodzić osoby zasłużone dla kultury. Podobnie będzie i teraz, choć uroczystość zapowiada się skromniejsza.

W czasie sesji będzie wręczonych 10 nagród kulturalnych miasta – 6 indywidualnych i 4 grupowe.

Te nagrody są przyznawane przez specjalną komisję, powoływaną z przedstawicieli różnych środowisk, organizacji i instytucji. Dokładnie w czwartek odbędzie się sesja o uroczystym charakterze. Będziemy wręczać nagrody miasta dla wyjątkowych osób i instytucji.

Ze względów bezpieczeństwa liczba uczestników sesji będzie ograniczona.

Koronawirus bardzo pokrzyżował plany wielu osobom, tak samo niestety i nam. Zawsze chcieliśmy, żeby wiele osób mogło uczestniczyć w tak przyjemnej, miłej uroczystości. Natomiast niestety, ze względu na te ograniczenia maksymalnie 50 osób może w niej brać udział. Przy ilości 25 radnych niewiele osób będzie mogło uczestniczyć w tej sesji. Będą to oczywiście osoby nagrodzone, media, natomiast nie mogę na tę sesję zaprosić mieszkańców. Zapraszam do oglądania transmisji online.

Uroczysta sesja rady miasta odbędzie się w czwartek (10 września) o 12:00 w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Transmisję wydarzenia zobaczymy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: